Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Takisto ako koníčky či zamestnanie, aj láska k rovnakému štýlu obliekania môže byť niečím, čo dvoch ľudí spojí natoľko, až sa do seba zamilujú. Takým prípadom je aj dvojica, o ktorej píše portál Daily Mail.

Spojil ich Instagram

29-ročný Richard Herfeld a 26-ročná Steffi Kay sa obliekajú takmer výlučne do originálnych odevov z 20. a 30. rokov minulého storočia. Mladý pár, ktorý momentálne žije v Steffinom byte v štýle Art Deco v Toronte, sa spoznal prostredníctvom Instagramu, kde obaja predvádzajú svoj jedinečný štýl obliekania tisíckam sledovateľov.

Prvé osobné stretnutie prišlo už po pár dňoch

Po iba desiatich dňoch písania si cez internet odletel Richard z rodného Nemecka do Kanady, aby sa osobne stretol so Steffi. Plánoval zostať iba 10 dní, ale nakoniec si svoju cestu predĺžil na celý mesiac. Richard tvrdí, že dovtedy nestretol ešte nikoho, s kým by si rozumel do takej miery ako so svojou polovičkou.

Počúvajú aj rovnakú hudbu

Dvojica spolu momentálne žije v byte, ktorý bol postavený v dvadsiatych rokoch minulého storočia, teda v ročníku, ktorý obaja tak veľmi zbožňujú. Steffi sa so zariaďovaním vyhrala a každú izbu vyzdobila v odlišnom retro štýle, od vstupnej haly až po šatník.

Richard prezradil, že ich spája aj láska k rovnakej hudbe, a to mu zaimponovalo už na prvom stretnutí. Rodák z Nemecka spomína, že zatiaľ čo ľudia preferujú staré piesne zo štyridsiatych rokov, Steffi vo svojom aute mala hudbu, ako inak, z dvadsiatych a tridsiatych rokov minulého storočia.

Baví ich to už odmalička

Steffi tvrdí, že láska k starej móde ju drží už odnepamäti. „Spomínam si, ako moja teta upratovala podkrovie, kde bolo veľa starých šiat po babičke. Teta bola odhodlaná zbaviť sa všetkého, no svoje obľúbené šaty som odložila stranou, pretože som vedela, že ich raz budem potrebovať.“ Steffin štýl ovplyvnila aj americká herečka Jean Harlow a zlatý vek Hollywoodu. Inšpiráciu čerpá hlavne zo starých filmov.

Vintage oblečenie nosia aj na doma

Za sympatickou Kanaďankou nezaostáva ani jej partner – Richard nosí košele a kravaty už od detstva. Viac ako 70 % Richardovho šatníka pozostáva z originálnych kúskov jeho obľúbených dekád a takmer osem rokov sa oblieka výlučne v štýle vintage.

Steffi má po rokoch poctivého zbierania archívneho oblečenia šatník plný originálnych historických kúskov až na 95 %. Takéto oblečenie dvojica nosí navyše aj vo voľnom čase počas domácej pohody.

Toto je už niekoľko podarených fotiek z ich instagramových profilov

View this post on Instagram

Ok, story time: so around this time last year we decided to go to the Gatsby party at Spadina house… I had found this great 1920s dress a few weeks before @gadaboutvintage and was stoked to wear it (because what a more perfect event for a light silk dress than a garden party?). It had a few stains so I decided to take it to a dry cleaner… the stains were miraculously removed. Fantastic. Fast forward a week —the morning of the Gatsby party. I go to put the belt on and the mother of pearl buckle was gone. GONE. It must’ve shattered in the dry cleaning process as mop doesn’t react well to whatever the process is (heat? Chemicals? Idk but I forgot the buckle was on there when I gave it in). So now. Morning of… no belt buckle. And I’m dead set on only wearing this outfit with the belt… so who’s the rockstar who insists we go to get a fresh buckle and sew it on in the car? @richardherfeld we found a buckle at (surprise surprise ??) @gadaboutvintage ————————— Anyway, we won for best overall outfit on that Saturday and it was absolutely so much fun. We matched our accessories and wore corresponding colours of white, cream, and desaturated pea green. We had a very magical day. But here’s a photo of us with me pre-belt scramble. Thank you @richardherfeld for being an absolute rockstar and @gadaboutvintage for being my vintage salvation (and for causing much salivation for your endless treasures) #1920s #1920sfashion #1930s #spadinahouse #gatsbyparty #truevintage #truevintageootd #truevintageclothing

A post shared by Magic, Maestro, Please! (@steffi_kay) on

Zdroj: Daily Mail


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť