Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

Mladý pár ostal v šoku. Dostal účet za plyn za viac ako 2 miliardy eur

Objem plynu za túto sumu mali navyše spotrebovať len za jedno ráno.


Vysoké účty za energie sú niečo, čo dokáže rozladiť mnohých z nás. Málokomu sa ale stane to, čo Samovi Mottramovi a jeho priateľke Maddie Robertson. Tí totiž ostali v poriadnom šoku, keď si v aplikácii spoločnosti Shell skontrolovali účet za plyn. Ako píše portál LADbible, podľa neho pár spotreboval plyn celkovo za 1,9 miliardy libier (viac ako 2,2 miliardy eur).

Ešte šialenejšie je, že tento objem plynu mali spotrebovať počas jediného rána! Len pre porovnanie, pár býva v dvojizbovom byte a za plyn platí ročne približne 1 300 libier (cca 1555 eur). Plyn v hodnote, aká im prišla, zodpovedá 15 percentám spotreby plynu a elektriny v celej Veľkej Británii!

Shutterstock

Môže za to technická chyba

Maddie tomu dokonca najprv odmietala uveriť a myslela si, že sa Sam pri čítaní pomýlil. Ale keď sumu na vlastné oči uvidela, padla jej sánka.

„Viem, že ceny išli v poslednom čase hore, ale netušil som, že až tak veľmi! skonštatoval sarkasticky Sam. Spoločnosť Shell ich ale uistila, že sumu nemusia zaplatiť (našťastie!), keďže s najväčšou pravdepodobnosťou došlo k technickej poruche.

„Došlo k chybe v našej aplikácii, ktorá sa týkala malého množstvo zákazníkov,“ podotkol hovorca spoločnosti. „Každého, koho sa táto chyby týka, uisťujeme, že nebude mať žiadny dosah na ich platby.“

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť