Konečne sa mohol svojej vášni venovať na sto percent! Ako píše aj portál Real Fix, mladík Alessandro z Veľkej Británie využil karanténu na vypestovanie zásob vlastnej zeleniny.
Čo si budeme hovoriť, tento rok nám všetkým výrazne skomplikovala život pandémia koronavírusu. Svet sa ocitol v situácii, ktorá nemala za posledných sto rokov obdobu a stále ešte nad vírusom nemáme vyhraté (hoci správy o pripravovaných vakcínach dávajú dôvod na optimizmus).
Mnohých z nás zasiahli aj tvrdé karanténne opatrenia, ktoré mali znížiť prenos vírusu. Vo väčšej či menšej miere sú stále aktívne všade na svete. S príchodom zimného obdobia by sa navyše situácia mohla výrazne zhoršiť. Eliminovanie sociálnych kontaktov na najmenšiu možnú úroveň je ale spôsob, ako s vírusom účinne bojovať.
Vďaka karanténe sa mohol venovať svojej veľkej vášni
Na druhej strane treba dodať, že na mnohých mala karanténa aj pozitívny efekt. Vďaka nej si totiž našli čas na veci, ktoré dlho odkladali, prípadne v sebe objavili nezvyčajné talenty. Tak to bolo aj v prípade 29-ročného tatéra Alessandra Vitaleho z Veľkej Británie.
Ten sa, ako mnoho iných ľudí, ocitol zavretý doma a nemal čo na práci. Rozhodol sa ale, že nebude sedieť so založenými rukami. V blízkosti jeho domu sa nachádzala zdieľaná záhrada, takže Alessandro na nič nečakal.
Záhradníčenie ho bavilo odjakživa, a teraz sa mu konečne mohol venovať naplno. Počas ôsmich mesiacov si dokázal vypestovať až 30 druhov zeleniny. Urodila sa mu kapusta, mrkva, cesnak, fenikel, pór, zemiaky, čili papričky, karfiol či brokolica. Úroda bola dokonca taká bohatá, že Alessandro prestal zeleninu nakupovať v supermarketoch a zadarmo ju rozdáva kamarátom a rodine.
„Mal som naozaj dobrú sezónu,“ prezradil potetovaný záhradkár. „Dokonca sa mi úplne prvýkrát podarilo vypestovať zeler.“ Alessandro zdôrazňuje, že jeho zelenina je 100 % organická a on sám dúfa, že ľudí inšpiruje, aby si podobné záhradky zriadili tiež. Je to dôležité aj z hľadiska ochrany prírody. Dobre kultivovaná pôda totiž spoľahlivo absorbuje oxid uhličitý, čím prispieva k znižovaniu skleníkových plynov. „Okrem toho je práca v záhrade výborná pre duševnú pohodu a prináša pocity šťastia,“ dodal.