Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Konečne sa mohol svojej vášni venovať na sto percent! Ako píše aj portál Real Fix, mladík Alessandro z Veľkej Británie využil karanténu na vypestovanie zásob vlastnej zeleniny.

Čo si budeme hovoriť, tento rok nám všetkým výrazne skomplikovala život pandémia koronavírusu. Svet sa ocitol v situácii, ktorá nemala za posledných sto rokov obdobu a stále ešte nad vírusom nemáme vyhraté (hoci správy o pripravovaných vakcínach dávajú dôvod na optimizmus).

Mnohých z nás zasiahli aj tvrdé karanténne opatrenia, ktoré mali znížiť prenos vírusu. Vo väčšej či menšej miere sú stále aktívne všade na svete. S príchodom zimného obdobia by sa navyše situácia mohla výrazne zhoršiť. Eliminovanie sociálnych kontaktov na najmenšiu možnú úroveň je ale spôsob, ako s vírusom účinne bojovať.

Profimedia

Vďaka karanténe sa mohol venovať svojej veľkej vášni

Na druhej strane treba dodať, že na mnohých mala karanténa aj pozitívny efekt. Vďaka nej si totiž našli čas na veci, ktoré dlho odkladali, prípadne v sebe objavili nezvyčajné talenty. Tak to bolo aj v prípade 29-ročného tatéra Alessandra Vitaleho z Veľkej Británie.

Ten sa, ako mnoho iných ľudí, ocitol zavretý doma a nemal čo na práci. Rozhodol sa ale, že nebude sedieť so založenými rukami. V blízkosti jeho domu sa nachádzala zdieľaná záhrada, takže Alessandro na nič nečakal.

Profimedia

Záhradníčenie ho bavilo odjakživa, a teraz sa mu konečne mohol venovať naplno. Počas ôsmich mesiacov si dokázal vypestovať až 30 druhov zeleniny. Urodila sa mu kapusta, mrkva, cesnak, fenikel, pór, zemiaky, čili papričky, karfiol či brokolica. Úroda bola dokonca taká bohatá, že Alessandro prestal zeleninu nakupovať v supermarketoch a zadarmo ju rozdáva kamarátom a rodine.

„Mal som naozaj dobrú sezónu,“ prezradil potetovaný záhradkár. „Dokonca sa mi úplne prvýkrát podarilo vypestovať zeler.“ Alessandro zdôrazňuje, že jeho zelenina je 100 % organická a on sám dúfa, že ľudí inšpiruje, aby si podobné záhradky zriadili tiež. Je to dôležité aj z hľadiska ochrany prírody. Dobre kultivovaná pôda totiž spoľahlivo absorbuje oxid uhličitý, čím prispieva k znižovaniu skleníkových plynov. „Okrem toho je práca v záhrade výborná pre duševnú pohodu a prináša pocity šťastia,“ dodal.

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť