Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Hoci sa nás cirkev neustále snaží presvedčiť, že je naozaj svätá, nie je tomu tak. Dokonca aj jej predstavitelia občas pochybia. Niekedy ide o banálnu drobnosť, ktorú médiá nafúknu do abnormálnych rozmerov a následne ju rozmazávajú ešte ďalšie dve desaťročia a inokedy… inokedy zmizne z pokladnice cirkevnej školy pol milióna dolárov.

Sestra Mary Margaret Kreuper je riaditeľkou katolíckej školy St. Jamesa v Kalifornii už dvadsať osem rokov. Po jej boku stojí takmer rovnako dlho jej verná učiteľka – sestra Lana Lang. Tieto dve skúsené pedagogičky už takmer štvrťstoročie tvoria nerozlučnú dvojku a spolu zabezpečujú vzdelaním lepšiu budúcnosť pre mladšie generácie…

Ha. Ha. Ha. Srandujem. Prvá polovica vety je správne, sestry sú naozaj nerozlučná dvojka. Len nie vo vzdelávaní, ale v okrádaní školskej kasy.

https://www.casino.org/news/gambling-nuns-embezzled-500000-from-california-school

Sestra Mary Margaret sa už niekoľko rokov tvári, že je na tom rozpočet rímskokatolíckej školy naozaj biedne. A až doteraz bola jej pretvárka viac než úspešná. Predsa len, je to mníška a slová mníšky sa spochybňujú len veľmi ťažko.

V kostýme božej služobníčky si teda dvadsaťosem rokov pokojne sedkala na vyhriatom mieste riaditeľky a za toto obdobie škole ukradla viac ako 500,000 dolárov.

http://reformationcharlotte.org/2018/12/10/two-catholic-nuns-embezzle-a-half-million-dollars-from-school-to-gamble/

Tieto peniaze pochádzali zo sponzorských darov, rovnako ako z poplatkov za štúdium. Ženy ich však minuli na omnoho podstatnejšie veci, ako vybavenie svojich žiakov – výlety do Las Vegas. Ak si myslíte, že v závere budú tieto výlety edukačného charakteru a vaša viera v ľudstvo bude opäť obnovená, myslite znova. A potom pokojne znova a ešte raz. Aj tak to ale nebude pravda. Mníšky sa tam totiž chodili zabávať rovnako ako ostatní návštevníci tejto lokality – hazardom.

https://www.timeslive.co.za/news/world/2018-12-11-california-nuns-stole-schools-funds-for-vegas-gambling-travel/

Obe sestry tento rok odišli do dôchodku, takže ich už nie je možné vyhodiť. Cirkev ako taká sa s nimi dokonca ani nebude súdiť, pretože sa verejne ospravedlnili, a teda im je to úprimne ľúto. Arcibiskupstvo Los Angeles im to však len tak prejsť nenechá a kompetentní sú rozhodnutí po skončení vyšetrovania podať na stareny trestné oznámenie.

YouTube video

Zdroj: telegraph.co.uk
Titulná fotka: imgur.com


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.