Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

V otázkach zbraňovej politiky zvyknú ľudia zastávať veľmi odlišné názory. U nás síce táto téma nie je na pretrase, ale v takých Spojených štátoch je situácia iná. Podľa mnohých je tam zbraňová legislatíva až príliš voľná, čo často vedie k tomu, že sa k strelným zbraniam dostanú ľudia, ktorí následne spôsobia krvavý masaker. Tieto tragédie sa dejú hlavne na amerických stredných školách. Aj preto silnejú hlasy, ktoré volajú po sprísnení zákonov, ktoré povoľujú držbu zbraní.

Nie všetci majú ale rovnaký postoj. Jednou z nich je aj 27-ročná modelka Orin Julie z Izraela. Tá sa v minulosti dvakrát stala obeťou znásilnenia a tvrdí, že týmto zločinom by sa dalo predchádzať, ak by každá žena vlastnila zbraň.

Profimedia

Sama Orin ich má hneď niekoľko a vyslúžila si dokonca aj prezývku „Kráľovná zbraní“. Pre strelné zbrane sa nadchla ako 18-ročná. Podotkla, že keď prvýkrát vystrelila, mala pocit, že to bola „láska na prvý pohľad“. Zbrane vníma ako úplne legitímnu formu ochrany a ženám odporúča, aby sa z nich naučili strieľať.

Keď ju dvakrát znásilnili, pochopila, že sa musí vedieť brániť sama

„Bola som dvakrát znásilnená, prvýkrát, keď som mala osem rokov,“ povedala novinárom. „Poznačilo ma to tak veľmi, že som stratila sebavedomie a mala zo všetkého strach. Stala som sa tichým dieťaťom s málo kamarátmi a podozrievavosťou voči dospelým. Neverila som im.“

Keď mala 15 rokov, znásilnil ju jej vtedajší priateľ. „Pamätám si, že som sa každú noc modlila k Bohu, aby mi poslal niekoho silného, kto by ma ochránil. Nikto ale neprišiel. Takže som sa tým silným človekom stala ja sama,“ dodala.

Profimedia

Poznamenala tiež, že v jej domovskom Izraeli je zbraňová politika pomerne striktná a ona sama sa so zbraňami stretla až počas vojenskej služby. „Myslím, že viac ľudí a obzvlášť žien by sa malo naučiť, ako sa brániť,“ uviedla. Na svojom instagramovom účte zverejňuje rôzne tipy z oblasti sebaobrany a pôsobí aj ako aktivistka za práva ľudí držať strelné zbrane.

1.

Profimedia

2.

Profimedia

3.

Profimedia

4.

Profimedia

5.

Profimedia

6.

Profimedia

7.

Profimedia

8.

Profimedia

9.

Profimedia

10.

Profimedia

Zdroj: Profimedia


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.