Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka

Módne trendy v menách: Čo je práve v kurze na Slovensku?

Aké mená sú momentálne v kurze?


Módne trendy ovplyvňujú nielen oblečenie a životný štýl, ale aj výber mien pre novorodencov. Na Slovensku sa v posledných rokoch prejavujú zaujímavé zmeny v popularite mien, ktoré často odrážajú globálne trendy, kultúrne vplyvy a spoločenské zmeny. Aké sú aktuálne trendy v menách?

Pred nejakým časom sme ti ponúkli článok o tom, ktoré slovenské mená sú typické pre ktorú historickú epochu. Dnes sa pozrieme na aktuálne módne trendy v menách na Slovensku vrátane rastúcej obľuby určitých mien a dôvody, prečo sa niektoré mená stávajú populárnymi.

1. Návrat tradičných slovenských mien

Jedným z najvýraznejších trendov je návrat k tradičným slovenským menám. Rodičia čoraz častejšie volia mená, ktoré nesú historický a kultúrny význam. Mená ako Anna, Mária, Jozef a Peter sú opäť v móde. Tento trend možno pripísať túžbe po zachovaní národnej identity a kultúrnych hodnôt.

Späť v čase: Z ktorého historického obdobia pochádza tvoje meno?

Mohlo by ťa zaujímať:

Späť v čase: Z ktorého historického obdobia pochádza tvoje meno?

2. Moderné a krátke mená

Moderné a krátke mená sú stále obľúbené pre svoju jednoduchosť a ľahkosť výslovnosti. Mená ako Nina, Mia, Eliáš a Leo sa tešia veľkej popularite. Krátke mená sú praktické a ľahko sa kombinujú s priezviskami, čo ich robí atraktívnymi pre mnohých rodičov.

3. Medzinárodné vplyvy

Globalizácia a medzinárodné kultúrne vplyvy majú značný vplyv na výber mien. Rodičia často volia mená, ktoré sú populárne v zahraničí, alebo mená, ktoré majú medzinárodný zvuk. Mená ako Sofia, Emma, Oliver a Lucas sú čoraz bežnejšie, čo odráža globálny trend a túžbu po menách, ktoré sú známe a uznávané aj mimo Slovenska.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.