Sobota 21.5.2022
sk
Zina
cz
Monika

Módny fotograf spôsobil pobúrenie. Za fotenie plus-size modeliek si účtuje o stovku navyše

Fotograf sa bráni, že má na to svoje dôvody.


Módny fotograf William Lords z amerického New Yorku si za svoje praktiky vyslúžil poriadne ostrú kritiku. Ako píše portál Indy100, Lords má podľa mnohých agentúr vo zvyku účtovať si sto dolárov (cca 92 eur) navyše, ak fotografuje plus-size modelky. Teda ženy s krivkami a oblejšími tvarmi.

V súčasnosti sa plus-size modelky tešia stále väčšej popularite a majú mnoho fanúšikov. Podľa zainteresovaných modeliek a agentúr v nich ale Lords videl spôsob, ako si finančne privyrobiť.

Megan Mesveskas, manažérka spoločnosti Model Nexus, bola touto praktikou šokovaná. Zverejnila svoju mailovú komunikáciou s Lordsom, v ktorej sa jasne píše, že za fotografovanie modeliek so „štandardným telom“ si účtuje 950 (cca 870 eur) a za modelky s krivkami berie 1 050 dolárov (cca 961 eur).

@meganmesveskas

This is insane! A well known New York photographer shamelessly charges curve and plus size models an extra $100 for his dissatisfaction of having to look at them on set. #williamLords #curvemodel #Plussizefashion #plussize #plussizemodel

♬ original sound – Megan Mesveskas

Fotograf sa bráni: „Pre plus-size modelky sa šaty zháňajú ťažšie“

Lords sa ale bráni, že rozhodne nie je jeho cieľom diskriminovať ženy oblejších tvarov. Podľa neho sa ale pre ne ťažšie zháňa adekvátne oblečenie, takže to stojí viac peňazí a času. Video pozbieralo rôzne reakcie.

Niektorí fotografa odsúdili a napísali, že ak mu vadia ženy s krivkami, nemal by pracovať v módnom biznise. Iní ale upozornili, že jeho dôvody sú pomerne logické a netreba z nich robiť drámu.

Shutterstock

Mesveskas tiež vyčítali, že tieto informácie rovno zverejnila namiesto toho, aby zistila, prečo si Lords také ceny účtuje. On sám je z celej situácie znechutený. „Je veľmi jednoduché kopnúť si do niečoho, čomu človeku nerozumie,“ podotkol.

Dodal, že šaty pre modelky kupuje za vlastné peniaze a že je prostým faktom, že pre modelky s krivkami sa zháňajú ťažšie. „Veľmi ma to ranilo. Nikto si nechce vypočuť, aká je pravda,“ povedal a dodal, že zvažuje, že podnikne právne kroky.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť