Momenty, ktoré sú zamestnancom fastfoodov dobre známe

„Môžem si dať radšej…“ nie, nemôžeš! Už som to nablokovala.

Každé zamestnanie má svoje pekné momenty aj tie menej pekné. Práca vo fastfoode nie je žiadnou výnimkou. Neprispôsobiví zákazníci, smradľavé oblečenie – to a ešte mnoho iného je ľuďom v tomto odbore dobre známe.

1. To, že niekto vybavuje tvoju objednávku, ešte neznamená, že je tvoj privátny otrok. Trochu slušnosti by nezaškodilo, no v mnohých prípadoch chýba.

2. Drive-thru nie je samoobslužná pokladňa. Neslúži na zbavovanie sa zásob, čo sa drobných týka a určite nie je okej vysypať tam tridsať eur v drobnom. Ľudia za tebou stále čakajú v rade, aj keď sedia v autách.

3. Niekedy ani zamestnanec sám netuší, čo jedlo obsahuje. Najmä, ak je nové. Vtedy sa väčšinou pozrie na obrázok a snaží sa z neho odčítať, čo to z tej žemle asi tak trčí.

4. Kameň, papier, nožnice je každodenná záležitosť. Kto prehrá, musí ísť vyniesť smeti, prípadne vydrhnúť toalety.

5. Chrčiaci motor a drive-thru naozaj nie sú dobrí kamaráti. Šofér môže ziapať o sto šesť a zamestnanec za okienkom aj tak počuje len opravy chtivý preskočený remeň.

Season 8 GIF by SpongeBob SquarePants - Find & Share on GIPHY

6. Ešte lepší ako zákazníci s hlučným autom sú tí, ktorí objednávku zašepkajú. Hanblivosť je jedna vec, ale v preplnenom fastfoode počas obednej pauzy musí ísť bokom. Inak je veľká šanca, že dostaneš nejakú volovinu.

7. „Tie hranolky sú studené jak psí čumák!“ To je nám naozaj veľmi ľúto, ale práve vybehli z dvesto stupňovej fritézy. Viac sme pre ne skutočne urobiť nemohli.

8. „Viete čo, môžem si dať radšej…“ pokiaľ si sa práve díval, ako desať minút ťukám do kasy tvoju objednávku, tak nie. Nemôžeš si dať radšej niečo iné. Chvíľu dozadu si sa sťažoval, že si v tom rade hádam strávil mladosť… na premýšľanie bolo teda času dosť.

9. „Prečo je tam ten syr?!“ Pretože je to syrový burger. Ak si ho chcel bez syra, mal si povedať, že ho chceš bez syra, prípadne si objednať nejaký, ktorý dané slovo… čo ja viem… nemá v názve?!

10. Jeden by nepovedal, že stáť desať hodín za pultom je namáhavé. No ku koncu to nohy vzdávajú a celá tvoja existencia sa začne točiť okolo myšlienky na posteľ. Niežeby to teda začiatkom zmeny bolo inak, ale…

Fast Food Money GIF - Find & Share on GIPHY

11. Naozaj je nutné bande dospelých ľudí s volebným právom vysvetľovať, ako funguje rad? A že predbiehanie z teba robí kolosálneho č*ráka?!

12. Zamestnanec rýchleho občerstvenia nie je učiteľ. Určite si nezaslúži spŕšku nenávistných pohľadov zato, že obslúži človeka, ktorý stojí najbližšie pri pulte. Bohužiaľ, kto prv príde, ten prv melie – ale stále naňho platí označenie z predošlého bodu.

13. Čas strávený pri fritéze, zatiaľčo čakáš na prípravu jedla, ktoré potrebuješ okamžite. Najdlhších šesť minút v tvojom živote. „Prepáčte, madam, ale ten sendvič skôr nebude. Ibaže by vám nevadilo vybiť si zuby na kusoch ľadu…“

14. Lepkavý, spotený a mazľavý. Nie, to nie je opis divokého sexu, ale zamestnanca rýchleho občerstvenia po príchode domov.

15. „Ako tam môžeš robiť? Ja by som to všetko zjedol…“ nie, nezjedol, ver mi. Vlastne je dosť možné, že by si sa po tejto pracovnej skúsenosti začal podobným jedálenským zariadeniam oblúkom vyhýbať.

Fast Food Eating GIF - Find & Share on GIPHY

16. Ale to neznamená, že sa občas nepokúsiš ukradnúť nejakú tu hranolku, keď sa vedúci zmeny akurát nepozerá…

17. Nezáleží na tom, koľko máš rokov a aká hladká je tvoja pleť, keď nastúpiš… po tejto práci budeš jeden gigantický napučaný pupák.

18. Stále páchneš ako vyprážané… čokoľvek. Pred sprchou, po sprche, potom, čo si si už šesťkrát prepral oblečenie a vymenil spodné prádlo – tvoja práca jednoducho presakuje z každej jednej bunky.

19. Pracovný mundúr teda perieš zvlášť. Nerád by si kontaminoval všetko, čoho sa dotkne.

20. Ale na začiatok je to celkom fajn práca… teda do momentu, kým sa nejaké dieťa nepovracia uprostred prevádzky a rodiča ani nehne, aby to upratal. Vtedy to už nie je taká fajn práca.

All That Nicksplat GIF - Find & Share on GIPHY

Zdroj: buzzfeed.com
Titulná fotka: Shutterstuck

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 neetických, no o to efektívnejších rád do života od kráľov cynizmu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME