Momenty, v ktorých je lepšie zahryznúť si do jazyka, inak ťa čaká malér

Úprimnosť sa občas nevypláca.

Zdroj: Shutterstock.com

Všetci sme sa už ocitli v momente, keď sme pred otvorením úst a vyslovením niečoho mali radšej popremýšľať. Raz za čas sú naše jazyky rýchlejšie ako rozum a vyhŕkneme niečo, čo sme si mali nechať radšej pre seba. Úprimnosť sa síce cení a je veľmi dôležitá, no občas je naozaj lepšie si ju nechať na iné momenty. Tieto situácie, v ktorých je lepšie držať ústa, ak nechceš niekoho uraziť, prípadne spôsobiť hádku, určite dôverne poznáš.

Keď sa ťa pýta, či by mala schudnúť

Veľmi nepríjemné miesto v diskusii, kde sa nechceš ocitnúť. A vôbec, nikto nechce počuť, že by mal schudnúť, či už si je toho vedomý, alebo nie. Môžeš chcieť človeku poradiť s tým najlepším úmyslom, že by mal so sebou niečo robiť, je však len veľmi malá šanca, že sa ti to podarí sformulovať tak, aby si dotyčného neurazil.

Nemôžeš si byť istý, či to je dieťa alebo len dobrý obed

Človek chce mnohokrát tomu druhému povedať niečo, čo by ho malo potešiť, no občas je to prechádzka po veľmi tenkom ľade. Napríklad, keď má žena bruško, ale otcom môže byť aj segedín, ktorý zjedla, a nie práve nejaký muž. Takže, s gratuláciami k budúcemu potomkovi treba narábať veľmi opatrne.

Pregnant Bun In The Oven GIF - Find & Share on GIPHY

Svadba a dieťa sú témy, ktoré ťa dostanú do pekla

Aj páry, ktoré sú už spolu niekoľko rokov, aj slobodní ľudia, “ktorí na to už majú vek“, neustále počúvajú otázky o tom, kedy privedú do rodiny nového potomka, kedy budú mať svadbu a podobné nepríjemné otázky. Tieto otázky sa v životoch spomínaných ľudí veľmi rady opakujú, čo po čase začne byť poriadne otravné.

Odporúčania, ktoré nechce nikto počuť

Napríklad, keď je niekto čerstvo po rozchode. Zlatá formulka “čas všetko vylieči“ je naozaj pravdivá, ale v momente, keď má človek zlomené srdce, to počuť určite nechce. Nielen v takomto srdcervúcom momente nik netúži počúvať odporúčania ostatných ľudí, hlavne keď znejú ako návod na život. A nik si ich nepýtal.

Vety typu: „Mal by si prestať toľko chodiť von!“ alebo „Tieto nohavice sa ti nehodia!“ je lepšie nehovoriť nahlas, ak nás k nim nesmerovala otázka.

Don'T Talk To Me Frankie Shaw GIF by Showtime - Find & Share on GIPHY

Nikdy nie je vhodné opýtať sa, či má žena svoje dni

Medzi mužmi veľmi obľúbené. Keď má žena trošku zlú náladu, tak namiesto otázky: „Čo ťa tak hnevá?“ často počujú „Zas máš krámy?!“ Či už má, alebo nemá, ženy sa dokážu hnevať alebo mať zlú náladu aj bez toho, aby sa im búrili hormóny. Je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že po takejto otázke začne dialóg smerovať tam, kam nechceš.

Nemôžeš vždy ľuďom povedať, čo si o nich myslíš

Sú ľudia, ktorí ti idú na nervy už len tým, že dýchajú. Alebo je každý jeden ich pohyb hlučný a ty v prítomnosti takýchto ľudí vedieš vnútorný monológ o tom, ako by si dotyčnému najradšej otrepal stoličku o hlavu. Respektíve by si mu aspoň poriadne vynadal. Ak by si to však urobil a takejto osobe povedal, čo si o nej myslíš, zrejme by to nedopadlo dobre.

Shutterstock.com

Keď ti niekto navarí, no nie je to podľa tvojich chutí

Ak sa niekto snažil a chcel ti uvariť dobré jedlo a sú v ňom náhodou šampiňóny, ktoré ty nemáš rád, tak to nemusíš kvôli ním ofrflať. Hlavne, ak sa dotyčný snažil a tešil sa, že ti tým jedlom urobí radosť.

V takomto prípade je lepšie prekusnúť to a svoju úprimnosť si nechať na iný moment. Samozrejme, kým ti nenaservíruje polozhorenú vec, ktorá sa na jedlo nepodobá ani trochu. Alebo kým naozaj nechce tvoj úprimný názor.

Veci, ktoré nechce žiaden partner počuť

Vo vzťahu by mala byť úprimnosť na prvom mieste, no sú veci, ktoré je lepšie nechať si pre seba. Napríklad, že hentá dievčina má dobrú riť, prípadne, že ste o svojom partnerovi vedeli všetko, lebo predtým, ako ste začali spolu chodiť, ste ho pol roka stalkovali. Taktiež, hovoriť partnerke, že jej najlepšia kamarátka alebo sestra je veľmi sexy, nikdy nebol dobrý nápad.

Shutterstock.com
Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
11
Uups
Haha Haha
32
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Návšteva, ktorá zlepší deň. Tieto roztomilé líšky sa boli pozrieť na svojich susedov


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME