Momenty, v ktorých povieš sám sebe, že sa máš veľmi rád

Keď ťa nepochvália iní, musíš sa niekedy pochváliť sám.

Zdroj: Pablo Merchán Montes, Unsplash

Každý má v živote chvíle, keď si doslova musí udeliť pochvalu. Treba poznať svoje kvality a okrem schopnosti priznať si, že sme niečo pokašlali, by sme sa mali vedieť aj pochváliť.

Občas sa ti stane, že sa pekne oblečieš, namaľuješ, máš nový účes a vtedy sa pozrieš do zrkadla, a máš chuť zbaliť svoj odraz. Určite aj ty mávaš takéto samoľúbe chvíľky, ktoré mávajú rôzne dôvody. Toto je niekoľko z nich: 

Navaríš si chutné jedlo

Láska ide predsa cez žalúdok, takže nie je o čom. V prípade, že sa ti poriadne nechcelo, no aj tak si sa postavil ku šporáku a navaril si si nejaké delikátne jedlo, pohladí ťa to pri srdiečku. Ešte viac sa začneš mať rád, keď sa ti podarí navariť niečo, čo si nikdy predtým nerobil a chutí to výborne.

Brooke Lark, Unsplash

Urobíš si perfektný make-up

Ženy veľmi dobre vedia, aké je niekedy náročné urobiť si perfektnú očnú linku. Na oboch očiach. Keď sa ti to podarí, tak sa nielen tešíš, ale si natoľko nadšená zo svojho výzoru, že pri pohľade do zrkadla máš chuť kúpiť si drink. Niekedy stačí aj to, že sa po dlhšej dobe len jemne namaľuješ a toto vytrhnutie zo stereotypu ti stačí na to, aby si prežila moment sebalásky.

kevin laminto, Unsplash

Schudneš

Väčšinu ľudí, ktorí majú nejaké to kilečko navyše, poteší, keď sa im podarí schudnúť. Niekedy stačí aj to, že nemáš nafúknuté brucho a hneď sa cítiš lepšie. Nielen schudnutie, ale aj nejaké tie svaly, ktoré nemusíš ani tak vidieť, ale skôr pocítiť, že sa spevnili, vedia potešiť. Každý pokrok, ktorý urobíš, je dôvod na pochvalu samého seba. 

Feet Scale GIF by LooseKeys - Find & Share on GIPHY

Dobre vyzeráš v nejakom oblečení

Snáď neexistuje človek, ktorý nemá problém s kupovaním nohavíc. Ak však nájdeš konečne tie pravé, a je jedno, či si muž alebo žena, tak si nesmierne šťastný/á, a pri pohľade do zrkadla si povieš: „Mal/a by som si kúpiť aspoň troje.‘‘  Potom sa otočíš a zistíš, že v nich máš super zadok… 

freestocks.org, Unsplash

Podarí sa ti urobiť niečo, čo si dlho odkladal

Hlavne, keď máš urobiť niečo, čo je dosť náročné. Po dlhom odkladaní sa ti to konečne podarí, a potom si povieš, že to nebolo také zlé. Možno si to ani nemusel odkladať, stačí ti, že si dosiahol niečo, na čom si poriadne dlho pracoval. Nemusíme sa nutne tešiť iba zo svojho zovňajšku.

Baby Success GIF - Find & Share on GIPHY

Pekne voniaš

Niekedy stačí aj zabudnutá alebo nová voňavka na to, aby si si povedal, že stojíš za to. Vykračuješ si tak medzi kamarátmi s tým, že netušíš, kto tak dobre vonia, a potom prídeš na to, že si to ty. Pomyslíš si, že si príťažlivý sám pre seba a vôbec ti to neprekáža. 

Kal Visuals, Unsplash

Máš nový účes

Samozrejme, ak si bol na návšteve u nejakej šikovnej kaderníčky, inak sa veľmi netešíš. Ak si sa teda zveril do rúk niekomu, kto z teba vyčaroval nového človeka v tom dobrom slova zmysle, nevieš sa na seba vynadívať. Bez hanby si povieš, že dobre vyzeráš, a ak ti to povie niekto iný, tak sa tešíš ešte viac.

Self Love GIF by Laura Salaberry - Find & Share on GIPHY

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tragikomické statusy nezadaných ľudí, ktoré ťa rozosmejú a rozplačú zároveň

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME