Momenty, v ktorých robíme sami sebe vedome zle a potom si nadávame

Ruku hore, kto už bol nakupovať hladný.

Zdroj: Shutterstock

Život nás občas skúša, keď nám pod nohy hádže polená, a vtedy sa môžeme vyhovárať na osud, vyššiu moc alebo čokoľvek iné. Sú však aj momenty, keď si tie polená pod nohy hádžeme doslova sami. Ak by sme to nerobili, nepoznali by sme vetu: „Píliť si konár pod nohami“.

V našich životoch sú momenty, keď si robíme vedome zle, ocitneme sa tak v situácii, keď si musíme priznať svoju vlastnú chybu, a často si poriadne zanadávame do hlupákov. Zažil to už každý. Vykopal si si pomyselnú jamu a ešte si do nej aj spadol, vlastným pričinením. Určite aj ty dôverne poznáš tieto momenty, v ktorých si sám sebe vedome ubližoval. 

Ideš nakupovať hladný

Zlaté pravidlo, ktoré by sa nemalo porušovať. Je veľmi ťažké ovládnuť sa a nenakúpiť si polku obchodu, ak si sa v ňom ocitol so škvŕkaním v bruchu. Ale ako inak sa máš najesť, keď doma nič nemáš? Občas do toho obchodu naozaj musíš ísť hladný. Iba tí jedinci, ktorí majú vôľu ako z ocele, dokážu z obchodu odísť s tým, čo naozaj potrebovali. Keď si hladný, tak máš chuť na všetko.

Shutterstock

Stalkuješ svoju/svojho ex

Ak máš na tele nejakú boľavú ranu, tak si do nej väčšinou nenasypeš soľ. Ale ak ide o srdcové záležitosti, tak tá bolesť nie je natoľko očividná, aby si si mohol uvedomiť, keď robíš nejakú blbosť. Sociálne siete majú svoje výhody, ale aj nevýhody. A jednou z nich je tá, že o ľuďoch vieš viac, ako by si možno aj chcel vedieť.

Stačí, že má tvoja alebo tvoj ex verejný profil, a už vieš, či sa s niekým stretáva, snaží sa cez rozchod preniesť nekonečným hýrením na žúrkach alebo čokoľvek iné. Každopádne, prenasledovanie svojho bývalého partnera má presne ten účinok ako sypanie si soli do rany, až na to, že tu to pocítiš trochu neskôr.

Shutterstock

Pozeráš horor, keď si sám doma

My ľudia máme občas veľmi zvláštny cit pre načasovanie. Celý rok nemusíš pozerať horory, ale práve vtedy, keď máš byť sám doma týždeň, tak sa rozhodneš nejaký si po dlhom čase konečne pozrieť. Potom, keď sa v posteli trasieš a snažíš sa pri každom šuchnutí v dome či byte zaspať, sa sám seba pýtaš, prečo si to robil. Podobný prípad je aj ten, keď sa rozhodneš pozrieť si nejaké dokumenty o sériových vrahoch a o pár dní ťa čaká rande zo zoznamky.

Shutterstock

Rozhodneš sa nepiť počas festivalovej sezóny

Alebo pred Silvestrom. Ideálny čas dať si detox od alkoholu, keď máš okolo seba húf kamarátov, ktorých si mnohých naposledy videl práve pred rokom, na tomto istom festivale. Ak by nebolo akousi našou slovenskou tradíciou si s každým vypiť, hlavne keď si ho dlho nevidel, tak by to nebol problém. Pravdepodobne sa však na svoju krátku abstinenciu vykašleš a zas raz ju o niekoľko týždňov posunieš.

Shutterstock

Kúpiš si oblečenie, do ktorého máš v pláne schudnúť

Je to odvážny krok a každý z nás si v tom momente, ako za to oblečenie platí, naozaj verí. Oveľa jednoduchšie je však nakupovať oblečenie až potom, čo schudneš. Nikdy nie predtým. Zväčša to končí klasicky tým, že do toho oblečenia neschudneš, aj keď sa veľmi snažíš. Nebodaj začneš posilňovať svaly a nakoniec potrebuješ oblečenie ešte väčšie. Ideálne je preto odložiť si pokladničný blok a nestrihať z neho štítky.

Shutterstock

Začneš zdravý životný štýl počas vianočných sviatkov

Nie je to nedosiahnuteľný cieľ, ale zbytočne si sťažuješ svoju cestu, ktorá môže byť už aj tak mnohokrát náročná sama osebe. Všade navôkol máš nejaké slané a sladké pochúťky, v chladničke je za vagón zemiakového šalátu, nehovoriac o mnohých ďalších jedlách, ktoré pred teba postavia na mnohých návštevách. To vysvetľovanie, prečo si ty neprosíš, a presviedčanie samého seba ťa bude stáť viac energie ako samotné cvičenie, ktoré je súčasťou tvojho zdravého životného štýlu.

Shutterstock

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
14
Uups
Haha Haha
94
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Epický akčný duel Godzilla vs. Kong si konečne môžeme vychutnať aj v kinách


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME