Momenty, v ktorých si žena povie, že by bola radšej chlapom

Každý jeden raz, keď musí cikať inde ako doma

Ženy to v živote nemajú ľahké. Nie, teraz nebudú nasledovať feministické kecy o tom, aké sme utláčané, máme nižšie platy a každomesačne musíme znášať bolesti a krivdu tohto sveta. Jasné, že aj muži to majú v živote ťažké. Ani jedna z nás si nevie predstaviť, aké to je, denne bojovať so svojím citlivým egom.

Aj my si niekedy povieme, že by sme boli radšej mužmi. Je to práve v momentoch, ktoré by možno muži veľmi radi vyskúšali, sami ich spôsobujú alebo im neprídu vôbec také hrozné. Veď by ste si to raz vyskúšali. Aj naposledy.

Kedykoľvek, keď máme menštruáciu

Okrem momentu, keď nás päť dní oblieva studený pot, lebo máme podozrenie, že v nás už rastie nový život. To je jediná výnimka, keď sme naozaj na chvíľu šťastné, že z nás tečú potoky krvi. Vždy to však trvá len chvíľu. Do prvých kŕčov, ktoré sa dajú prirovnať mimozemšťanom, ktorí ti pomaly rozožierajú vnútro a náramne sa pri tom bavia.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/tHMfRNWW4rxo9tvYfI)

Ale k veci. Menštruácia počas dovolenky pri mori, na horách, kdekoľvek, jednoducho neteší. V hlavách máme namiesto užívania si dovolenky, myšlienky na to, či na nohaviciach vidieť ten červený fľak alebo kde si uprostred mora, na člne, vymením tampón. Veľká sranda je to aj na festivaloch, kde si rád, že sa pri cikaní v toi toi-ke nepozvraciaš, nieto ešte starať sa v nej o svoje hygienické potreby. Áno, vyzerá to presne tak, ako v tých reklamách, kde ženy behajú v bielych nohaviciach…

Keď nakupujeme v drogérii

Zoberieš si zopár vecí a zrazu platíš tridsať eur. Chlap by povedal: „Tak si nenakupuj toľko vecí.“ Ono sa to možno zdá, že my nakupujeme zbytočnosti, ale opak je pravdou. Napríklad vyššie spomenuté hygienické potreby sú pre nás nevyhnutné. Pochybujem, že by ste zvládli pohľad na krvácajúce ženy v uliciach, keď o tom nedokážete ani počúvať.

Raz mi spolubývajúci, keď som sa natierala telovým mliekom, zahlásil: „To je pekné, že vy ženy to máte v sebe takto zakorenené, že sa krémujete.“ Môj zlatý, ja mám v sebe akurát tak zakorenený atopický ekzém a extrémne citlivú kožu, takže keby sa každý večer nenatriem, asi by bola zo mňa ráno len kôpka suchej kože. Takže aj toto natieranie, ktoré mňa naozaj veľmi baví, si vyžaduje samostatný krém na telo, tvár, oči a ruky. To sú hneď štyri rôzne položky na nákupnom zozname, ktoré nestoja päť eur. Kedy konečne vymyslia aj pre nás sprchový gél, ktorý nahradí všetky tieto veci, ešte aj šampón?

giphy.com (https://giphy.com/gifs/dermablend-xUOrwiD1mF8blZK9dS)

Keď je muž, ktorý sa nám páči, gay

Svet je naozaj nespravodlivý. Väčšinou je ten muž taký krásny, že aj keby nie je gay, tak by o nás ani nezakopol, no aj tak nás to štve. Vtedy by nám bolo jedno, či sme hetero alebo nie, ale veľmi rady by sme boli na mieste jeho priateľa.

Keď nám praská botník vo švíkoch

Nie som jedna z tých žien, ktorá by mala úchylku na topánky, ale povedzme si pravdu. Ženy si nevystačia s dvoma pármi topánok. Lebo treba mať elegantné na leto, jar aj zimu, gumáky, lebo tenisky sa premočia… Načo ľudstvo vymýšľalo toľko druhov oblečenia pre ženy? Nemuseli by sme k nim potom kombinovať topánky. Chvalabohu, že nenosím kabelky.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cheezburger-fail-yikes-VLHmZU5YQidm8)

Keď musíme cikať inde ako doma

Ruku hore, ktorá zo žien sa pri cikaní v mobilnom vécku nikdy neocikala. Toto je zrejme najčastejší moment, keď si my ženy povieme, že by sme radšej boli mužmi. Pri cikaní v baroch, na párty, na festivale, v prírode… Cikanie na lyžiara by mala byť olympijská disciplína, lebo kto si to nevyskúšal, nevie, čo je posilňovanie stehenných svalov.

Keď ideme samé po tme domov

Vtedy už nie sme tie silné a emancipované ženy. Tmavé zákutia z nás robia nežné princezné, ktoré potrebujú zachrániť. Dobre, stačí nás odprevadiť domov. Vidíš, tu je to miesto pre mužské ego. Nie nadarmo sa hovorí, že protiklady sa priťahujú. Je to síce len kúsok, od zastávky ku vchodu, no ktovie, v tme sa skrývajú kadejaké príšery.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/a-girl-walks-home-alone-at-night-sheila-vand-smR9LMhUixkXe)

Keď sú iní muži až príliš prítulní

Ak netrénuješ judo ako moja kamoška, ktorá keď ukáže bicák, tak sú všetci pod stolom, tak sa sama ľavou-zadnou neochrániš. Muži majú vo zvyku, hlavne v podguráženom stave, myslieť si, že sú pánmi sveta, a preto tvoje „nie“ znamená ešte väčšiu hecovačku, aby ťa pri “flirtovaní“ ešte chytil za zadok. Znova tu hrá hlavnú rolu mužské ego. Keby ho niektorí muži nemajú väčšie ako penis, tak by po ráznom nie pochopili a dali by pokoj. Kurzy sebaobrany by mali hneď menší zmysel. Žena by v podobnej situácii po odmietnutí sklopila uši a už by asi s ďalším flirtovať nezačala.

Keď ju tlačí podprsenka

„Tak ju nenoste“ vyriešili by to okamžite chlapi. Nie každá žena si vie zvyknúť na nenosenie podprsenky, a nie každá žena si to môže dovoliť. Stačí jeden beh za mhd-čkou v čipkovanej podprsenke a zrazu mám monokle pod očami. Rovnako, aj pri kupovaní podprseniek by sme asi radšej boli mužmi. Hlavne ženy, ktoré majú väčšie prsia a okrem toho, že v ponuke pre ne neexistujú pekné podprsenky, tak ešte je to aj nekonečné trápenie nájsť nejakú, ktorá sedí.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/animation-cute-illustration-l49JLqVgNxGSopALm)

Keď muž dosiahne orgazmus skôr ako ona

Čiže vo väčšine prípadov. Hlavne vtedy, keď sa opýta „Už si?“ a ty si si nestihla ani všimnúť, že sa vôbec niečo udialo. Aj keď sa náš orgazmus opisuje ako intenzívnejší ako ten mužský, niekedy by sme si to rady odbavili tak rýchlo ako vy.

Keď nevieme ovládať svoje emócie

Ženy sú vo všeobecnosti považované za emocionálne bytosti, kým muži sú skôr racionálni. Muži väčšinou konajú rozumom, kým ženy nad všetkým zbytočne veľa premýšľajú. Mnohokrát sme ovládané emóciami, kým muži sa dokážu rozhodovať s “triezvejšou“ hlavou. Práve vtedy, keď sa v nás búri až príliš veľa emócií, si povieme, že by sme boli radšej mužmi a nič neriešili.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/movie-slow-clap-mrtvne4HdadQk)

Kedy by si si to najradšej vymenila s opačným pohlavím ty? Pokojne nech sa pochvália aj muži, budeme mať inšpiráciu na ďalší článok.

Titulná fotka: unsplash.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
13
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Prečo sa na každého berie iný meter? Toto sú nezmyselné paradoxy dnešnej doby!


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME