Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen
Zdroj: ©Shutterstock

Momenty zo života (večne mladého) tridsiatnika, ktorými si raz prejde každý

Napríklad to, že sa bez probiotík už doslova ani nevys*rieš a fastfood ťa bude môcť zabiť...

Myslíš si, že tridsiatka bude taká super, ako ju prezentuje americká kinematografia? Že už budeš mať chlapa, pekný domček a vedieť, ako funguje život, alebo ako ho opraviť, keď nefunguje?! Ha. Ha. Ha.

1. Piatková noc sa stane nezabudnuteľným zážitkom. Lebo pravdepodobne tak skoro nezabudneš na to, ako si si po celom týždni mohla vyložiť nohy, pozrieť si seriál a nemyslieť na to, či ťa ten zajtrajší deadline nepríde uprostred noci ovaliť valaškou. Bude to veľmi upokojujúci relaxačný rituál s množstvom jedla a ešte väčším množstvom hrobového ticha. A budeš si to pekelne užívať.

2. Začnú ťa vzrušovať naozaj zvláštne veci. Napríklad nový očný krém. A ešte väčšmi zistenie, že naozaj funguje a dodáva kruhom pod očami presne to, čo potrebujú, aby sa za tebou na druhý deň neťahali po zemi.

3. Probiotiká sa stanú každodennou súčasťou tvojho života. Ešte si matne spomínaš na tie časy, keď si sa mohla trikrát do dňa zastaviť v mekáči, kúpiť si dve kilá kuracích nugetiek, spráskať ich na posedenie a na druhý deň bol tvoj žalúdok stále vo funkčnom stave.

Teraz medzi vyplňovaním žiadosti o presmerovanie korešpondenčnej adresy a hovorom od idiota, ktorý nevie vlastné rodné číslo, zožerieš jeden jogurt sladený glukózovo-fruktózovým sirupom a je ti ďalšie dva týždne na tyčku.

Shutterstock

4. Randenie upadlo do časti slovnej zásoby s menovkou „historizmy“. Niežeby si nerada chodila na rande. Ty miluješ chodiť na rande – do reštaurácie, do kina, na prechádzky… len na to nutne nepotrebuješ iného človeka.

Už sa po tomto svete pohybuješ nie jedno desaťročie, ani dve, ale dokonca tri, a to už je štádium, keď si začneš uvedomovať, že samota chutí sakramentsky dobre. A nevyžaduje od teba každý večer teplé jedlo a plechovku piva.

Odporúčame prečítať:

Slovenka o tom, aké je to byť v 31 rokoch pannou: Cítim beznádej, zlyhanie aj hanbu. Túžby po rodine sa nechcem vzdať, no každým dňom sa mi zdá vzdialenejšia

5. Fotografie vypuklých brušiek, ultrazvukov, drobných topánočiek a neskôr aj hrajúcich sa deťúreniec sa valia z každej strany. Z KAŽDEJ STRANY. Nie je človeka, ktorý by sa o dieťa nesnažil, alebo ho nečakal, alebo ho rovno už nemal a nesnažil sa ťa presvedčiť, že by si ho mala ísť kočíkovať. Veď to je milé, nie?

Vláčiť sa po meste s cudzím deckom a modliť sa ku všetkému, čo tam hore má nejakú váhu, nech nezačne revať, lebo nebudeš mať ani páru, čo sa s takým vrieskajúcim uzlíkom nervov asi tak robí.

Shutterstock

6. Priateľstvo sa mení na biznis, v ktorom už viac nejde o kvantitu. Na scénu prichádza kvalita. Kvalita v podobe občasných spoločných káv, esemesiek so sťažnosťami na idiotského šéfa, ktorý si myslí, že pojedol všetku múdrosť sveta a teraz má potrebu rozdávať životné pravdy všade naokolo, a množstvo telefonátov, začínajúcich vetou: „Prepáč, dnes mi to nejako nevychádza…“

Ale vždy vieš, že ten človek tam je pre teba. A keď práve nebude musieť odprevadiť dcéru na tanečnú, urobiť chutnú desiatu alebo odniesť psa na odčervenie, tak príde aj o polnoci.

7. Návšteva podnikov začína naberať zvláštny nádych. Pripadáš si stará. Nie preto, že si uvedomuješ, že väčšie množstvo alkoholu ako dva poháre vína ťa reálne môže zabiť, ale preto, že si o polovicu staršia ako zvyšok baru.

Vedľa teba pätnásťročné pipky rozoberajú nevýhody vystužených podprseniek, pri stole oproti sa rozprúdila debata o análnom sexe a ty len premýšľaš, či fľak z čučoriedkového kompótu pustí, keď ho posypeš sódou.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.