Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

„Môžem si ich vyskúšať?“ Toto sú otravné problémy ľudí s okuliarmi

S ležaním na boku sa môžeš rozlúčiť.

Podľa štatistík až 75 percent dospelých ľudí na svete nosí okuliare, a ak do tejto kategórie spadáš aj ty, tak gratulujeme. Okrem prázdnej peňaženky máš totiž pravdepodobne aj tieto problémy.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko nepríjemných situácií, ktoré ľudia s okuliarmi zažívajú bežne, a netvár sa, že z času na čas nedvihnú tlak aj tebe. Tak ktoré to teda sú?

1. Miniatúrne oči

Podľa toho, či máš okuliare do diaľky alebo do blízka, máš miniatúrne oči buď s nimi, alebo keď si ich dáš dole. Nevyhneš sa tomu. A hoci by si bol náramne rád, keby na túto skutočnosť nikto neupozornil, vždy sa nájde niekto, kto si ťa premeria od hlavy po päty a zahlási: „Čo je na tebe iné?!“ Zrazu nevyzerám ako Mucha Puk. To.

© ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Náhla slepota

Poznáš to. Celý deň sedíš za počítačom, rátaš tabuľky alebo čokoľvek iné, za čo ťa niekto veľkodušne platí, a ani sa nenazdáš, zrazu je päť. Vypneš techniku, zlozíš si okuliare a chystáš sa pobaliť si saky-paky, keď tu zrazu zistíš, že svet okolo teba sa rozplynul v jednoliatu machuľu.

Nemať okuliare je jedna vec, ale mať ich celý deň a potom ich zosadiť z nosa? To je úplne iná káva. Vtedy by ťa reálne mohol parný valec zrovnať so zemou, a keby tvoje kosti náhle neboli 2D, ani by si si to nevšimol.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
© ArtCaveManiac / EMEFKA

Odporúčame prečítať:

Pobúrení Slováci hovoria o diskriminácii: Na tomto kúpalisku zaviedli drsné pravidlo, bez neho ťa dnu nepustia

3. Ležanie na boku

Klasika. Situácia, ktorá sa opakuje každý boží deň medzi deviatou večer a polnocou. Ležíš zababušený v perine, bezducho scrolluješ internetom, a hoci o desať minút ani nebudeš vedieť, čo si vlastne videl, aj tak by si to rád… nuž, videl.

No v momente, keď ťa to omrzí na chrbte, máš smolu, keďže ležanie na boku nie je s nosením okuliarov vôbec kompatibilné. Máš teda len tri možnosti – tŕpnuť, žmúriť alebo pokriviť niečo, za čo si vysolil nekresťanské peniaze. No čo je lepšie?

© ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:
Sledujte nás na Google Správy
Nenechajte si ujsť žiadne dôležité novinky.
Sledovať
Po otvorení kliknite na hviezdičku Sledovať
REKLAMA
Mário Budinský
Absolvent grafického dizajnu na UAT v Bratislave a marketingovej komunikácie na UCM v Trnave, ktorý sa už viac ako 10 rokov profesionálne venuje analýze internetových trendov, digitálnemu storytellingu a monitoringu popkultúry. Patrí k priekopníkom domácej internetovej scény, pričom meme tvorbe sa denne venuje už vyše 20 rokov. Ako autor desiatok tisícov satirických príspevkov aktívne formuje slovenský digitálny folklór, pričom jeho vizuálny obsah opakovane vyvolal celonárodné spoločenské debaty. V redakcii EMEFKA sa špecializuje na včasné zachytenie online bizáru, bulvárnych fenoménov a transformáciu komplexných trendov do virálneho obsahu.
Najčítanejšie
Podobné
REKLAMA