Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra

Možno si aj ty zdedil pozemok na Slovensku. V tomto zozname si to môžeš overiť

Podarilo sa ti tam nájsť tvoje meno?


Aj ty si niekedy rozmýšľal nad tým, či si nezdedil veľké majetky? Teraz je ten správny čas to skontrolovať. Slovenský pozemkový fond začal postupne od začiatku minulého roka zverejňovať zoznam nezistených vlastníkov pôdy, informuje portál Refresher. Nachádzajú sa na ňom stovky dedičov po celom území Slovenska, možno si medzi nimi aj ty.

Veľké množstvo ľudí o tom asi ani nevie, no možno sú v súčasnosti majiteľmi či dedičmi pôdy po svojich predkoch. Slovenský pozemkový fond dal dokopy zoznam na základe údajov z katastra nehnuteľností a ukazuje sa, že je plno Slovákov, ktorí o vlastníctve pôdy nemajú ani tušenia. Cieľom zoznamu je zvýšiť transparentnosť.

Obrovský zoznam dedičov

Zoznam je naozaj dlhý, nachádzajú sa na ňom tisíce pozemkov, o ktorých existencii ich majitelia zrejme nič nevedia. Rozdeliť ho museli až do siedmich samostatných dokumentov. Slovenský pozemkový fond chce poskytnúť občanom ochranu ich práv a možnosť jednoduchšie pozemky identifikovať. Celý zoznam si môžeš pozrieť na tomto odkaze.

Slováci dostanú väčší dôchodok

Mohlo by ťa zaujímať:

Títo Slováci dostanú väčší dôchodok. Štát robí nové prepočty, vyššia bude aj 13. penzia

„Potenciálni majitelia alebo dediči pôdy si tak môžu vyhľadať vlastníctvo po svojich predkoch. Slovenský pozemkový fond tak koná kvôli zvýšeniu transparentnosti a v skutočnom záujme o ochranu práv nezistených vlastníkov pôdy,“ uviedol fond v tlačovej správe.

V zoznamoch nájdeš názov katastrálneho územia, jeho poradové číslo a taktiež aj list vlastníctva spolu s menom neznámeho vlastníka.

zdedil pozemok na Slovensku
Shutterstock

Ako informuje Slovenský pozemkový fond, v prípade, že si v zozname našiel niektorého zo zosnulých predkov, tak si over, či prebehlo po jeho smrti dedičské konanie. Ak sa tak stalo, obráť sa na príslušný súd a žiadaj o preverenie novoobjaveného majetku. Ak dedičské konanie neprebehlo, požiadaj o dodatočné konanie.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.