Štvrtok 11.8.2022
sk
Zuzana
cz
Zuzana
, Susana

Empire State Building tvorí neoddeliteľnú súčasť pre každého, kto navštívil alebo sa ešte len chystá do New Yorku. Táto majestátna budova sa rozprestiera v Manhattane a kedysi vlastnila titul najvyššej budovy sveta. Jej stavba trvala necelých 14 mesiacov a prvýkrát bola verejnosti sprístupnená 1. mája 1931.

Dnes oslavuje svoje 90. výročie a svojim zákazníkom ponúka mnoho noviniek, uvádza PR Newswire. Či už ide o nové výročné reklamné predmety alebo zlacnené a zaujímavejšie prehliadky, takéto výročie je hodné osláv.

Zábery zo stavby vtedy najvyššej budovy sveta

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Väčšina z nás si asi najviac spája Empire State Building s kinematografiou. Existuje kopec filmov, seriálov, pesničiek dokonca aj hier, kde tvoju pozornosť upúta táto budova. My sme si pre teba pripravili zopár tých najikonickejších filmov a seriálov, vďaka ktorým si povieš, že by si Empire State Building rád videl aj na vlastné oči.

King Kong

Len dva roky po prvom otvorení Empire State Building, prišiel na svet film King Kong. Moment, keď King Kong vylezie na vrchol budovy, si určite pamätá každá generácia. Ak ťa neláka pôvodná verzia z roku 1933, môžeš si pustiť tú novšiu z roku 2007.

Universal Pictures / moviestillsdb.com

Bezsenné noci v Seattli

Romantické stretnutie na vrchole Empire State Buildingu je to, o čom snívali viaceré ženy po pozretí filmu Bezsenné noci v Seattli. Meg Ryan a Tom Hanks ťa určite presvedčia o tom, aká jedinečná je práve táto budova.

TriStar Pictures / Moviestillsdb.com

Gossip Girl

Podobná scéna sa udiala aj v seriáli Gossip Girl, tu sa im však nepodarilo stretnúť tak, ako to bolo plánované. Spomínaná scéna sa odohráva vo finále tretej série.

Warner Bros / moviestillsdb.com

Ako som spoznal vašu matku

V druhej sérii tohto obľúbeného sitkomu sa nachádza epizóda, ktorá je lokalizovaná na život v New Yorku. Spolu s hlavným gangom tu je prítomná aj Lucy Hale, ktorá si zahrala sestru Robin menom Katie. Spolu s ňou navštívia aj Empire State Building.

20th Century Fox Television / moviestillsdb.com

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť