Štvrtok 27.1.2022
sk
Bohuš
cz
Ingrid

Emocionálne silných a dojemných scén máme vo filmoch mnoho. Napokon, už v minulom článku sme ti priniesli výber 10 z nich. V tomto pokračovaní sa pozrieme na ďalšiu desiatku scén, ktoré nás v kinách maximálne dostali, emocionálne zničili a rozplakali. Pre istotu upozorňujeme, že článok obsahuje spoilery!

1. Hačikó – príbeh psa (Hačikó stále čaká)

Dráma Hačikó príbeh psa od Lasseho Hallströma je spoľahlivým dojákom. Film vychádza zo skutočných udalostí a rozpráva príbeh psa Hačika, ktorý po smrti svojho pána Parkera Wilsona (Richard Gere) naňho stále čakal na vlakovej stanici.

Jedna z najdojemnejších scén sa odohráva 10 rokov po smrti Parkera. Jeho manželka Cate (Joan Allen) navštívi jeho hrob a k svojmu úžasu si všimne, že zostarnutý Hačikó stále čaká na svojho pána. Proste doják ako vyšitý!

https://www.youtube.com/watch?v=amR_gAXVkNY

2. Titanic (Jackova smrť)

Epická dráma Titanic od Jamesa Camerona je dnes už právom kultovým dielom. Spomenuli sme ju už aj v našom predchádzajúcom článku o dojemných scénach. Tých je vo filme skutočne mnoho. Jedna z najsilnejších je ale nepochybne smrť Jacka (Leonardo DiCaprio).

Po potopení Titanicu sa Jack a Rose (Kate Winslet) udržia na hladine, pričom Jack jej povie, že ten krátky čas, ktorý ju poznal, bol najlepším v jeho živote. Potom Kate presvedčivo povie, že ona tu dnes nezomrie a bude žiť dlhý život. Zároveň jej povie, aby mu sľúbila, že sa nikdy nevzdá a nezabudne naňho. Následne zistíme, že Jack v mrazivej vode zomrel.

3. Skrotená hora („Prisahám, Jack…“)

Emocionálne silná je aj romantická dráma Skrotená hora, ktorá hovorí o celoživotnom priateľstve a tajnom ľúbostnom vzťahu kovbojov Ennisa (Heath Ledger) a Jacka (Jake Gyllenhaal). Kvôli predsudkom okolia nemôžu žiť bok po boku a musia svoj vzťah skrývať. Jack neskôr zomrie a Ennis si nechá jeho košeľu.

Navštívi ho jeho dcéra Alma (Kate Mara), ktorá mu oznámi, že sa bude vydávať. Ennis sa uistí, že Alma svojho snúbenca naozaj miluje. Keď Alma odíde, Ennis sa pozrie na Jackovu košeľu spolu s fotkou Skrotenej hory, kde sa obaja prvýkrát stretli. Minimalistické a poriadne silné.

https://www.youtube.com/watch?v=06dTTRNySIY

4. Pán prsteňov: Návrat kráľa (V prístavoch)

Fantasy trilógia Pán prsteňov patrí zrejme k najlepším trilógiám vôbec. Všetky tri diely obsahujú mnoho silných scén. V tomto prípade sme vybrali záver posledného dielu, ktorý bol naozaj nesmierne dojemný. Po zničení prsteňa sa hobiti vrátili späť domov, ale pre Froda (Elijah Wood) už nič nebolo ako predtým.

Z rán, ktoré utŕžil, sa nedokázal úplne zotaviť a napokon si uvedomil, že Stredozem zachránil, ale nie pre seba. Rozhodol sa tak spolu s Bilbom, elfmi a Gandalfom (Ian McKellen) odísť zo Stredozeme do Valinoru, zeme neumierajúcich, aby našiel pokoj.

5. Forrest Gump (Rozlúčka s Jenny)

Forrest Gump od Roberta Zemeckisa je dodnes strhujúcou a poriadne dojemnou dramédiou. Príbeh Forresta (Tom Hanks), ktorý je úplne náhodou pri zlomových okamihoch histórie, chytil za srdce milióny divákov. Okrem toho sa ale celým príbehom ťahá Forrestova láska k Jenny (Robin Wright).

Keď sa obaja napokon stretnú, aby boli spolu a vychovávali svojho syna (Haley Joel Osment), Jenny Forrestovi povie, že je smrteľne chorá a ostáva jej len niekoľko mesiacov života. Po jej smrti ju Forrest pochová pod ich obľúbený strom a dojemne sa s ňou rozlúči.

6. Toy Story 3 (Andy sa lúči so svojimi hračkami)

Nejaký čas sme si všetci mysleli, že Toy Story 3 od Leeho Unkricha bude posledným dielom tejto vydarenej pixarovskej série. Napokon sme síce dostali skvelý štvrtý diel, ale ak by trojka bola naozaj posledná, bolo by to viac ako dôstojné zakončenie. Aj v tomto filme sme sa stretli so známymi hračkami Buzzom či Woodym.

Keďže však ich majiteľ Andy dospieva, musia čeliť neistej budúcnosti. Andy sa napokon so svojimi milovanými hračkami rozlúči a v skvelej scéne sa ich rozhodne dať svojej malej sesternici Bonnie.

7. Interstellar (Stretnutie Coopera s Murph)

Epický sci-fi veľkofilm Interstellar od Christophera Nolana si iste videl. Príbeh sa točí okolo Coopera (Matthew McConaughey), ktorý sa musí s ďalšími astronautmi vydať nájsť novú planétu pre ľudstvo. Zem je totiž spustošená a čoskoro sa na nej nebude dať žiť.

Cooperov odchod ale najťažšie znáša jeho dcéra Murph (Mackenzie Foy), ktorá si myslí, že ho už nikdy neuvidí. V závere sa však obaja ešte raz stretnú. Murph (Ellen Burstyn) má už viac ako 90 rokov a zomiera, pričom Cooper kvôli dilatácii času nezostarol. Ich spoločná scéna patrí určite k najsilnejším vo filme.

8. Spoločnosť mŕtvych básnikov („O Captain, My Captain!“)

Vynikajúca dráma Spoločnosť mŕtvych básnikov od Petera Weira rozpráva príbeh učiteľa Johna Keatinga (Robin Williams), ktorý práve prichádza učiť na chlapčenskú akadémiu. Svojich študentov okamžite zaujme svojimi nekonvenčnými metódami a podnieti v nich lásku k poézii, umeniu a v to, aby išli pevne za svojimi snami. Jeden zo študentov Neil (Robert Sean Leonard) sa vždy túžil stať hercom, a to aj napriek nesúhlasu svojho otca.

Ten mu to nechce povoliť ani vtedy, keď ho uvidí žiariť v divadelnom predstavení, a Neil spácha samovraždu. Následne Keatinga zo školy vyhodia, pretože sa mu kladie za vinu Neilova smrť. Na rozlúčku však jeho študenti vstanú s úryvkom „O Captain, My Captain!“ z Keatingovej obľúbenej básne od Walta Whitmana.

9. Zápisník jednej lásky (Allie a Noah)

Vynikajúca romantická dráma Zápisník jednej lásky od Nicka Cassavetesa rozpráva osudový ľúbostný príbeh Noaha (Ryan Gosling) a Allie (Rachel McAdams). Hlavných hrdinov napokon vidíme aj v starobe (kde ich hrajú James Garner a Gena Rowlands).

Allie trpí demenciou a Noah sa jej čítaním ich príbehu snaží pomôcť zvládnuť chorobu. Napokon si Allie spomenie, kto Noah je a čo s ním prežila, lenže trvá to len krátko. Následne zistíme, že Noah číta Allie ich príbeh každý jeden deň s nádejou, že sa jej pamäť vráti.

10. Stroskotanec (Wilson)

Stroskotanec od Roberta Zemeckisa rozpráva o analytikovi Chuckovi (Tom Hanks), ktorý stroskotá na opustenom ostrove. Musí nájsť spôsob, ako prežiť a ako sa vyrovnať s mučivou samotou. Napokon sa o to pokúsi tým, že krvavej šmuhe na lopte dokreslí oči a tvár. Pomenuje ju Wilson a často sa s ňou rozpráva.

Je to vlastne jeho jediný priateľ na celom ostrove. Keď sa po rokoch pokúsi z ostrova odísť na vlastnoručne vytvorenej plti, Wilsona stratí vo vlnách oceánu. Scéna sa určite nezmazateľne vryje do pamäti každému, kto film uvidí, a je skutočne úprimne dojemná.

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť