Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

Na Netflix v týchto dňoch dorazila nová dokumentárna miniséria s názvom Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel. Tá sa zaoberá podivným a záhadným prípadom úmrtia mladej kanadskej študentky Elisy Lam, o ktorej sme ti na EMEFKA priniesli aj samostatný článok.

Desivý prípad

Tvorcovia sa ale bližšie pozrú aj na temnú históriu hotela Cecil, v ktorom bolo telo Elisy Lam napokon nájdené. Na jeho pôde sa totiž odohralo niekoľko krvavých udalostí, nehovoriac už o tom, že sa v ňom skrývalo hneď niekoľko sériových vrahov (Richard Ramirez či Jack Unterweger).

Elisa Lam zmizla 31. januára 2013. Bola ubytovaná v hoteli Cecil v Kalifornii, ale polícia ju v ňom nedokázala nájsť. Neskôr sa návštevníci hotela začali sťažovať, že im z kohútikov tečie tmavá voda, ktorá má nepríjemnú pachuť. 19. februára 2013 bolo pri kontrolovaní veľkej vodnej nádrže na streche hotela nájdené Elisino telo.

Smrť bola uzavretá ako nešťastná nehoda. Vyšetrovateľom nešlo do hlavy, ako sa na strechu mladá žena dostala. Prístup na ňu mal len personál hotela. Nie je tiež jasné, ako sa jej podarilo odsunúť ťažký poklop a následne ho za sebou zavrieť.

Znepokojivé video

To ale nie je všetko. Polícia niekoľko dní po Elisinom zmiznutí zverejnila video z bezpečnostnej kamery vo výťahu. Študentka sa na ňom správala mimoriadne zvláštne, pôsobila roztržito, znepokojene a zdalo sa, že sa pred niekým skrýva. Video na internete videli milióny ľudí, ktorým z neho behal mráz po chrbte.

Podľa niektorých bola Elisa v moci nejakých paranormálnych síl, pričom poukazovali na temnú históriu hotela. Skeptici sa zase prikláňajú k tomu, že žena zažila silný psychotický atak (keďže trpela bipolárnou poruchou, na ktorú užívala aj lieky).

Ani to ale neodpovedá na všetky otázky okolo jej smrti. Tvorcovia seriálu Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel ale majú k dispozícii poriadne silný materiál a podľa ukážok sa zdá, že ho aj adekvátne využili. Každý milovník záhad a bizarných kriminálnych prípadov si teda iste príde na svoje. Seriál si na Netflixe odbil premiéru 10. februára.

Samostatný článok o smrti Elisy Lam nájdeš tu


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.