Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 25.3.2023
sk
Marián
cz
Marián
, Marian, Marius

Knižné vydavateľstvá momentálne zapĺňajú pulty kníhkupectiev nadupanými knižnými novinkami všemožných žánrov. Nám sa však do jesenného počasia najviac hodí poriadne mrazivá kriminálka plná nečakaných zvratov a napätia. Ak ste na tom rovnako ako my, určite si nenechajte ujsť strhujúcu krimi novinku z vydavateľstva TATRAN s veľmi poetickým názvom Snehulienka musí zomrieť.

Po vynikajúcom krimi románe Deň matiek je Snehulienka už druhý román kráľovnej detektívok Nele Neuhausovej preložený do slovenčiny. Knihy na seba nenadväzujú, no spájajú ich rovnakí vyšetrovatelia. Podobne ako Deň matiek, aj Snehulienka musí zomrieť vás udrží v napätí od začiatku až do úplného konca.

Mona Rose/EMEFKA
O autorke:

Nele Neuhausová (1967) patrí k najúspešnejším autorkám krimirománov v Nemecku. Pracovala v reklamnej agentúre, študovala právo, históriu a germanistiku. Autorka je celosvetovo mimoriadne obľúbená a jej knihy boli preložené až do 15 jazykov. Niektoré sa dočkali aj filmovej verzie.

Od svadby pomáha svojmu manželovi v rodinnom podniku a píše. Jej krimiromány čitateľom nedajú vydýchnuť. Sú majstrovsky vyrozprávané, prekvapivé a šokujúce. Okrem nich však píše aj knihy pre deti a mládež a ľúbostné romány.

O knihe:

Ocitáme sa v malej dedine, kde každý každého pozná a ľudia vedia o sebe všetko. Dedinčania pred mnohými rokmi obvinili mladého muža z vraždy dvoch dievčat, ktoré zmizli počas hodových osláv. Mladík bol opitý, takže si na nič nespomínal. Všetky dôkazy hovorili proti nemu a Tobias Sartorius skončil vo väzení. Po desiatich rokoch sa Tobias vracia do rodnej obce. Jeho príchod znervózni celú dedinu. Klamstvá, intrigy a ľudská bezohľadnosť zničili život nielen rodinám mŕtvych dievčat, ale aj Tobiasovým rodičom.

V tomto príbehu nájdeme všetko, čo má mať dobrá detektívka: spád, napätie, majstrovskú zápletku a dedinský klan posadnutý zvrátenou nenávisťou.

Knižnú novinku Snehulienka musí zomrieť si môžeš objednať tu
Mona Rose/EMEFKA

Prečo sa oplatí siahnuť po novinke Snehulienka musí zomrieť?

1. Prepracovaná zápletka

Román Snehulienka musí zomrieť v sebe ukrýva prepracovanú a do detailov vyšperkovanú zápletku, z ktorej mrazí. Autorka nám naservírovala poriadne drsný a temný príbeh o ľudskej posadnutosti, nenávisti a zvrátenosti. Čitateľov si podmaňuje pomaly, no veľmi intenzívne, a navyše precízne stupňovanie napätia vytvára strhujúcu atmosféru, vďaka ktorej knihu nepustíte z rúk.

Systematické vyšetrovanie brutálneho zločinu dokresľuje súkromný život dvoch sympatických kriminalistov Pie a Olivera, ktorých si veľmi rýchlo obľúbite. Je to napínavé, premyslené, temné a mrazivo znepokojujúce čítanie, úplne ideálne na sychravé jesenné dni strávené na gauči pod dekou a s horúcim čajom v ruke.

2. Perfektne vykreslené vzťahy medzi postavami

Zo začiatku knihy môžete mať trošku zmätok z množstva rôznych mien a postáv, ktoré v knihe vystupujú. Avšak každá jedna postava (aj tá najmenej dôležitá) je vykreslená do najmenších detailov. Autorka svoje postavy, a najmä vzťahy medzi nimi, vždy vykresľuje autenticky, vďaka čomu sa v nich nielen rýchlo zorientujete, ale ich aj pochopíte.

Problémy v rodinnom živote hlavných vyšetrovateľov, nenávisť medzi dedinským klanom a hlavným podozrivým, zničené rodiny, naštrbené vzťahy, zničené životy, klamstvá a tajomstvá a dôvody prečo – to všetko má svoj systém, svoje miesto, svoj dôvod. Všetky vzťahy sú dokonale poprepájané, všetky postavy uveriteľne vykreslené. Autorka vie, o čom píše.

3. Kvalitný čitateľský zážitok

Výborne zvládnutá dejová línia, veľký počet rôznych podozrivých, desivá a znepokojivá atmosféra, autentický náhľad na ľudskú zlobu a posadnutosť a nečakané zvraty, ktoré vyvrcholia v epickom závere knihy – toto všetko vám kniha Snehulienka musí zomrieť ponúka. Nele Neuhausová je jednoducho rozprávačka, ktorej sa vyrovná len málokto, a ak sa rozhodnete po jej knihách siahnuť, kvalitný čitateľský zážitok máte zaručený.

Mona Rose/EMEFKA

Ako sa o knihe vyjadrili zahraničné média?

„Alkohol, túžba po moci a bohatstve, patologická žiarlivosť, ľahostajnosť, strach z odmietnutia, nenávisť k súperom, pomstychtivosť, matkin záporný prístup – to je skutočne rozsiahla paleta.“ (Andreas Kurth, Krimi-Couch.de)

„Snehulienka musí zomrieť je mimoriadne napínavé čítanie, sebavedomá rozprávačka tu z nespočetných detailov vyčarila zložitý príbeh.“ (Dieter Wunderlich)

„Keď som Neuhausovú vzala do ruky, neverila som, že by mohla byť rovnako dobrá ako švédske detektívky, na ktorých fičím. A skutočne, nie je dobrá, je výborná. Je v nej všetko, čo čakám od skvelej kriminálky.“ (Whiolet)

„Super napínavé čítanie. Nečakané zvraty a dobre premyslená zápletka.“ (Janniska)

„Takmer neznesiteľné napätie, výborne vykreslené postavy, presné lekárske detaily, presvedčivé procedurálne postupy polície a pestrý súkromný život vyšetrovateľov.“ (Delia Hannovová)

Mona Rose/EMEFKA

Nele Neuhausová je kráľovná nemeckých krimi trilerov, a preto by si jej knihy nemal nechať ujsť žiadny správny milovník tohto žánru. Ak do tejto kategórie patríte aj vy, s knihou Snehulienka musí zomrieť určite nešliapnete vedľa. Prajeme mrazivé čítanie.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu.

Tento obsah vznikol v spolupráci s Vydavateľstvo TATRAN spol. s.r.o.


Ako hodnotíš tento článok?

Monika Ružová
Som vášnivá knihomoľka, šialená zberateľka kníh, Funko Pop figúriek a nadšená filmová a seriálová fanúšička. Čítam všetko od Young Adult, fantasy cez trilery a horory až po spoločenské romány a detské knihy. V mojich článkoch na EMEFKA sa teda zameriavam práve na literatúru a svet s ňou spojený.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje