Podivné a mrazivé posledné slová ľudí, ktorí po ich vyslovení bez stopy zmizli

Žiadny z týchto prípadov nemá riešenie.

Zdroj: © Shutterstock

V nasledujúcom článku sa zameriame na mrazivé a často veľmi podivné posledné slová, ktoré vyslovili ľudia pred svojím záhadným zmiznutím. Ani napriek rozsiahlemu pátraniu sa ich dodnes nepodarilo objaviť, hoci pri niektorých z nich existuje viacero teórií.

Jedno je však isté. Čítanie ich posledných slov privodí každému poriadne zimomriavky.

1. „Ten objekt sa vznáša nado mnou… Je nado mnou a nie je to lietadlo.“

20-ročný austrálsky pilot Frederick Valentich zmizol 21. októbra 1978 počas rutinného letu. Pilot vo svojom malom lietadle Cessna 182 smeroval k Tasmánii. Sedem minút po siedmej večer ale kontaktoval rádiovú vežu s tým, že ho sleduje neznáme lietadlo.

Podľa pilotových slov vydával objekt zelené svetlo a pohyboval sa veľmi rýchlo. Na radaroch však žiadne iné lietadlá nebolo vidno. Objekt mal preletieť na Frederickovým lietadlom a on so strachom v hlase dispečerom oznámil, že nevie, čo to je za objekt, ale že doletí do svojho plánovaného cieľa. Následne vyslovil svoje posledné slová: „Ten objekt sa vznáša nado mnou… Je nado mnou a nie je to lietadlo.“ Spojenie s ním sa prerušilo.

Frederick Valentich ani jeho lietadlo dodnes neboli nájdené. Viacerí špekulovali, že ho mohli uniesť mimozemšťania. Tí racionálnejší sa prikláňali skôr k tomu, že sa dostal do stavu silnej dezorientácie a havaroval do oceánu.

Australian Department of Transportation/Wikimedia Commons (https://en.wikipedia.org/wiki/Disappearance_of_Frederick_Valentich#/media/File:Frederick_Valentich.png)

2. „Idú po mne. Viac než jeden.“

29-ročný Michael McClain zmizol 20. apríla 2019. V ten osudný večer si zašiel do nočného klubu Tropical Lounge v americkom meste Nashua v New Hampshire. Bol tam aj s kamarátmi a podľa ich výpovedí sa všetci dobre bavili. Neskôr ale v podniku došlo k tvrdej hádke medzi dvoma ženami a na miesto dorazila aj polícia. V zmätku sa Michael stratil priateľom z dohľadu, ale usudzovali, že zrejme odišiel domov.

Svedecké výpovede a záznamy z bezpečnostných kamier potvrdili, že Michael odišiel z podniku sám okolo pol druhej v noci. O druhej Michael volal svojej šéfke z práce, dovolal sa ale do hlasovej schránky, kde zanechal podivný odkaz: „Idú po mne. Viac než jeden.“

Šéfka bola týmito slovami znepokojená a volala mu späť. Michael však už nedvíhal. Odvtedy ho nikto nevidel. Jeho rodičia majú jasno v tom, že sám by Michael určite nezmizol. Aj na základe jeho posledných slov je podľa nich pravdepodobné, že sa stal obeťou zločinu.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/suspicious-man-dark-alley-waiting-something-791468305)

3. „Sakra!“

19-ročný Brandon Swanson zmizol 14. mája 2008 v meste Porter v americkej Minnesote. Spolu so spolužiakmi si v ten večer vyšiel do baru, aby oslávil koniec semestra. Krátko pred polnocou sa s kamarátmi rozlúčil a v aute sa vydal na cestu domov. Okolo druhej ráno telefonoval rodičom Annette a Brianovi s tým, že v tme s autom uviazol v priekope.

Povedal im, že auto nedokáže vytiahnuť a požiadal ich, aby preňho prišli. Nebol si istý, kde vlastne je, rodičov teda cez telefón navigoval. Tým sa ho ale nepodarilo nájsť. Brandon teda povedal, že sa vydá k najbližšiemu mestu, ktorého svetlá videl v diaľke. Počas toho, ako Brandon telefonoval, sa ale niečo muselo prihodiť. Brandon totiž prerušil vetu a prekvapene vykríkol: „Sakra!“

Spojenie sa v tej chvíli prerušilo. Mladého študenta odvtedy nikto nevidel. Polícia počas rozsiahleho pátrania nedokázala nájsť po Brandonovi žiadnu stopu. Podľa nich nič nenasvedčovalo tomu, že sa stal obeťou zločinu, ale vylúčiť sa to nedalo. Do úvahy prichádza aj smrteľná nehoda či únos. Možnosť, že by Brandon zmizol z vlastnej vôle, jeho blízki kategoricky odmietli.

Wikimedia Commons (https://en.wikipedia.org/wiki/Disappearance_of_Brandon_Swanson)

4. „Zavolám ti späť.“

51-ročná Austrálčanka Marion Barter zmizla 22. júna 1997 v predmestí Queensland, kde nastúpila na lietadlo do Veľkej Británie. Je tu silné podozrenie, že matka dvoch detí zmizla z vlastnej vôle. Bez toho, aby informovala svojich blízkych, si napríklad mesiac pred zmiznutím zmenila meno.

Len dva dni pred zmiznutím prekvapivo dala výpoveď v práci s tým, že sa chce venovať cestovaniu. V osudný deň si kúpila letenku do Anglicka. So svojimi príbuznými však naďalej komunikovala prostredníctvom listov a pohľadníc. Jej posledná stopa spadá do dňa 31. júla 1997. Zavolala svojej dcére Sally a chvíľu s ňou hovorila. Tvrdila, že je v poriadku a volá z anglického mesta Kent. Keďže jej dochádzali peniaze (volala z telefónnej búdky), povedala: „Zavolám ti späť.“

Odvtedy sa nikomu neozvala a polícii sa dodnes nepodarilo vypátrať ju.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/lonely-mood-young-woman-looking-out-613241612)

5. „Deje sa niečo šialené. Chcem hovoriť, kým ešte môžem.“

21-ročný Matthew Weaver zmizol 11. augusta 2018. V ten deň sa stretol s kamarátkou Melissou Sanchez, s ktorou mal dlhší rozhovor. Následne sa vydal do hôr Santa Monica v Kalifornii. Pravdepodobne sa chcel vydať na pešiu túru. Na Snapchat nahral vlastnú fotografiu vychádzajúceho slnka a zrejme sa vydal po ceste vyhradenej pre turistov. Okolo 07:15 ráno sa Matthew pokúšal dovolať svojmu otcovi a Melisse. Keďže mal slabý signál, nepodarilo sa mu to.

Melisse ale dokázal poslať niekoľko správ. „Deje sa niečo šialené,“ písal Matthew. V druhej správe napísal: „Chcem hovoriť, kým ešte môžem.“ Toto boli zároveň jeho posledné správy, jeho telefón buď úplne stratil signál, alebo sa vybil. Odvtedy sa nikomu neozval. Polícia na základe dát z jeho telefónu dokázala určiť približnú polohu. Neobjavila však žiadnu stopu ani Matthewove telo. Jeho rodičia si myslia, že mu niekto ublížil. Na jeho nájdenie vypísali aj finančnú odmenu.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/torch-lighted-forest-night-pine-green-1552048817)

Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
49
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
50
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
11 konverzácií s ľuďmi, ktorí sú dôkazom toho, že k životu nepotrebuješ mozog

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME