Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra
Zdroj: ©Shutterstock

Mrazivé príbehy ľudí, ktorí sa z ničoho nič prebudili v nemocnici

Keď zaspíš, zobudíš sa a zistíš, že ubehol týždeň...

Len si to predstav – žmurkneš, otvoríš oči a zistíš, že si v nemocnici. Ešte pred chvíľou si bol doma a zrazu si tu, všade počuješ pípanie prístrojov a lekár ti vysvetľuje, že si bol týždeň mimo. Znie to desivo, však?

Nuž, presne to sa stalo týmto ľuďom z Redditu. Jedného dňa sa znenazdajky zobudili na nemocničnej posteli a na sociálnej sieti prezradili, čo tomu všetkému predchádzalo. Poďme sa teda spoločne pozrieť na ich príbehy.

1. Kráčala som na narodeninovú oslavu… a zrazu som sa zobudila v sanitke. Vraj ma niekto ovalil niečím po hlave a ja dodnes nechápem, čo odo mňa chcel. Nič mi nezmizlo.

2. Mala som asi osem, naši išli na večeru do reštaurácie a mňa strážila mladá opatrovateľka. Bol večer, ja som bola neskutočne unavená, zakutrala som sa pod perinu a zaspala. Keď som sa prebrala, ležala som v sanitke. Opatrovateľka ma nadopovala liekmi na spanie, aby som sa nezobudila, kým bude mať dole párty. Dala mi ich toľko, že som to skoro nerozchodila.

3. Bol som na služobke v Texase. Dvaja kolegovia sedeli vpredu, ja vzadu za sedadlom spolujazdca a to je posledné, čo si pamätám. V sanitke mi povedali, že to do nás napálila dodávka a podľa policajnej zápisnice nás to hodilo do zvodidiel. Na nič z toho si nespomínam. Mal som 7 zlomených rebier, fraktúru kľúčnej kosti, otras mozgu a rozmliaždené kosti v krku. Trvalo viac ako pol roka, kým som sa zotavil.

4. Mala som ťažký astmatický záchvat. Reálne sa mi zatiahlo celé hrdlo a ja som cítila, ako mi dochádza kyslík. Zobudila som sa na zadných sedačkách dedkovho auta s trubičkou v krku a cítila som, ako ma búcha po chrbte. Potom až v nemocnici. Mala som sedem a dodnes je to jedna z mojich najtraumatickejších spomienok.

5. Zrazila ma dodávka. Posledné, čo si pamätám, je, ako sedím v lavici na štvrtej hodine. Tá zrážka mi vymazala spomienky na viac ako polovicu dňa.

Príbehy ľudí, ktorí sa zobudili v nemocnici
Shutterstock

6. Základná škola. Ostala som doma, lebo som mala zvýšenú teplotu, išla som si pospať a o tri dni neskôr som sa prebrala v nemocnici s nulovým citom v nohách. Dostala som meningitídu, ktorá mi totálne odsekla nervy v spodnej polovici tela. Tri týždne som bola pripútaná k posteli a potom som sa musela naučiť znova chodiť. Viem, že som mala šťastie, ale v tej chvíli mi to tak nepripadalo.

7. Spomínam si, ako som na mol ožratý sedel na preliezke na detskom ihrisku, a potom už na nič. Ďalšie ráno som sa prebral v nemocnici s infúziou v ruke. Keď ma našli, vraj som bol v kóme a niekoľko mojich orgánov to so mnou postupne začalo vzdávať. Keby ma nenašli, už by som tu nebol. Stalo sa to tri roky dozadu a odvtedy som nemal ani kvapku alkoholu.

Miluješ pivo? Dokáž, ako dobre poznáš svoj obľúbený nápoj, v našom "pivnom kvíze"

Mohlo by ťa zaujímať:

Miluješ pivo? Dokáž, ako dobre poznáš svoj obľúbený nápoj, v našom „pivnom kvíze“

8. Normálny deň v práci. Išla som na záchod a zrazu som sa kvôli neskutočnej bolesti v bruchu nevedela ani postaviť. Nejako som zalarmovala kolegyne, ktoré mi zavolali záchranku, a čo sa dialo potom, už netuším. Keď som sa zobudila, akurát ma brali na sálu operovať. Mimomaternicové tehotenstvo.

9. Moja sestra si prešla diabetickou ketoacidózou. Povedala, že mala pocit, akoby len žmurkla. Zavrela oči, žmurkla a prebudila sa. Presne to sa stalo. Len medzi tým zavretím očí a prebudením uplynul celý jeden týždeň.

10. Deväť rokov dozadu som mal srdcový infarkt. Bol som pri vedomí, keď ma viezli do nemocnice, no čo sa dialo po príchode, už neviem. Zobudil som sa o niekoľko dní neskôr na prístrojoch. Som veľmi rád, že som to vôbec rozchodil.

Príbehy ľudí, ktorí sa zobudili v nemocnici
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.