Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil
V spolupráci s Grada

Mrazivé trilery aj romantické pohladenie pre dušu. 8 tipov na zaujímavé knižné novinky, ktoré stoja za prečítanie

Tieto "graďácke" novinky si tento mesiac zaslúžia tvoju pozornosť.

Aprílové počasie je premenlivé a nevyspytateľné. Jednu chvíľu vyťahujeme zo skrine letné oblečenie, a o dva dni zas zimnú bundu. Podobne je to aj s niektorými knihomoľmi a ich čitateľským vkusom. Jeden deň sú ponorení do mrazivého trileru, z ktorého tuhne krv v žilách, a o pár dní sú myšlienkami úplne inde pri čítaní presladeného romantického príbehu.

V prípade, že patríš medzi vyššie spomenutú skupinu, máme pre teba skvelú správu. Tento výber najnovších knižných titulov z vydavateľstva Grada uspokojí všetky tvoje knižné chúťky.

Bernardo Zannoni – Moje šialené nápady

Iba dvadsaťpäťročný Bernardo Zannoni na stránkach knihy Moje šialené nápady predstavuje pútavý príbeh zo sveta, ktorý nie je ľudský, no zároveň ho konfrontuje s bazálnymi otázkami nášho ľudského bytia.

Toto je trpký príbeh života jednej kuny. Malý Archy sa narodil jednej zimnej noci spolu so svojimi súrodencami matke, ktorej zabili partnera a ona ostala na ich výchovu sama. Zvieratá v tejto knihe rozprávajú, jedia z tanierov, používajú riady, stoly, postele, zapaľujú oheň, no ich svet zostáva tvrdým a nemilosrdným bojom o prežitie. Ženie ich pud a inštinkt, dominuje najsilnejší a porazený si musí poradiť sám.

Matka cíti chabosť svojho syna, a tak vymení Archyho u úžerníka za jeden a pol sliepky. Jeho nový pán sa volá Solomon. Je to starý lišiak zahalený tajomstvami, ktorý žije hore na kopci. Medzi hrôzou a úžasom, neúprosným plynutím ročných období a novými túžbami sa medzi Archyho labkami vynárajú záhady a tajomstvá. Archy bude čoraz menej zviera, tichý zázrak lesa, anomália.

Knihu Moje šialené nápady si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Dominik Stroukal, Jan Skalicky – Bitcoin a iné kryptopeniaze budúcnosti

Od začiatku koronavírusovej krízy vzniká rekordné množstvo peňazí. Dolárov aj eur. Ľudia tak čoraz viac hľadajú možné alternatívy. Môže sa tou alternatívou stať Bitcoin? Odpoveď na túto otázku ti priblíži novinka Bitcoin a iné kryptopeniaze budúcnosti.

Keď v roku 2015 bol Bitcoin vnímaný len ako zábava pre fanúšikov, v roku 2018 už o ňom minimálne počul takmer každý. V čase písania tejto knihy vstupuje Bitcoin do doby, keď sa ukáže, či má potenciál stať sa menou budúcnosti. Krízu prežil, ale čo ďalej?

Dá sa Bitcoin považovať za spoľahlivú digitálnu menu? Ako sa Bitcoiny vytvárajú? Koľko ich je a bude? Kde sa dajú kúpiť a ako sa s nimi pracuje? Nejde o pyramídovú hru? O bublinu? Stane sa raz peniazmi budúcnosti? A pokiaľ áno, ako si takú kryptomenu môže niekto kúpiť a bezpečne uchovať?

Knihu Bitcoin a iné kryptopeniaze budúcnosti si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Lisa Regan – Tichý plač

O mrazivých trileroch autorky Lisy Regan sme písali už viackrát. Tento mesiac môžeš siahnuť už po šiestej časti čoraz viac obľúbenej série – po novinke Tichý plač.

Keď je sedemročná Lucy Rossová unesená z kolotoča v dentonskom mestskom parku, detektívka Josie Quinnová sa aj so svojím tímom zapojí do usilovného pátrania. Je to práve ona, kto nájde Lucin trblietavý motýlí batôžtek, vo vnútri ktorého je napchatý odkaz s ničivým posolstvom: Zdvihni telefón, alebo tvoje dievčatko zomrie… Druhý deň získajú Lucini rodičia aj policajný tím a FBI na chvíľku nádej, keď zdvihnú hovor a myslia si, že volá opatrovateľka – namiesto toho sa však na linke ozve mrazivý mužský hlas.

Polícia sa ponáhľa do bytu pestúnky, len aby našla jej bezvládne telo v spleti prestieradiel na posteli. Každý nový telefonát od niekoho prepojeného s rodinou končí šokujúcim nálezom ďalšieho tela. Zvrátený vrah sa chce evidentne pomstiť a nezastaví sa, kým rodina Rossových nebude na kolenách…

Intuícia Josie napovedá, že Lucini rodičia jej nehovoria celú pravdu, ale niečo jej stále bráni v tom, aby prenikla do prípadu hlbšie. Možno je to jej vlastné tajomstvo? Má Josie dosť síl na to, aby tento prípad vyriešila? Pokiaľ chce Lucy priviesť domov živú, nemá na výber…

Knihu Tichý plač si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada
Grada

Eva Glyn – V tieni olivovníkov

Romantické duše poteší román o láske s príchuťou vína a olív, starobylých kamenných uličkách a malebných plážach – novinka V tieni olivovníkov, ktorú napísala autorka Eva Glyn.

Antonia venovala celý svoj život výchove svojej jedinej dcéry, no tá si už začala budovať vlastný život a Antonia sa zrazu cíti osamelá. Uvedomuje si, že vzťah so ženatým mužom, ktorý je navyše jej šéfom, musí ukončiť. A tak urobí radikálny krok a rozhodne sa odísť pracovať do Chorvátska na ostrov Korčula do Vily Masliny.

Vo vile sa stretáva s jej majiteľom, mladým a svojským Damirom, ktorý je plný ambícií. Chce to dotiahnuť ďaleko a vybudovať prosperujúci biznis. Na prvý pohľad pôsobí dokonale, no postupne vychádza na povrch, že čosi tají a nič nie je také, ako by sa mohlo zdať.

Knihu V tieni olivovníkov si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

David Robson – Efekt očakávania

Nauč sa praktické tipy, ako zmeniť spôsob myslenia tak, aby bol priaznivejší pre zlepšenie tvojej všeobecnej pohody, kondície, produktivity a šťastia. Ako? Pomôže ti k tomu novinka Efekt očakávania, ktorú napísal David Robson.

Vedel si, že ľudia, ktorí veria, že starnutie prináša múdrosť, žijú dlhšie? Alebo že akceptujúci postoj k jedlu ti pomáha schudnúť? Vesmír ti nedáva to, čo chceš. Nemôžeš získať bohatstvo alebo sa vyliečiť z choroby iba silou myslenia. Napriek tomu tvoje vlastné očakávania a očakávania iných ovplyvňujú to, aký bude tvoj život.

Predsudky sú ako vzduch, ktorý dýchame – sprevádzajú nás všade, no málokedy si ich uvedomujeme. Môžeš predpokladať, že tvoje telo je silné alebo že je veľmi náchylné na choroby. Môžeš si myslieť, že stres je vždy veľmi škodlivý alebo že pod tlakom zvyšuje kreativitu. Tieto presvedčenia zásadným spôsobom formujú tvoje zdravie a pohodu.

Knihu Efekt očakávania si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada
Grada

Patrick King – Nauč sa čítať v ľuďoch ako v knihách

Chceš vedieť rýchlo prečítať ľudí, dešifrovať reč ich tela, odhaliť lži a pochopiť ľudskú povahu? Ponor sa do fascinujúceho sveta neverbálnej komunikácie a reči tela vďaka titulu Nauč sa čítať v ľuďoch ako v knihách. Pri čítaní sa dozvieš, ako môžu jemné gestá, výrazy tváre a iné neverbálne podnety odhaliť množstvo informácií o myšlienkach, emóciách a zámeroch človeka.

Táto kniha ponúka praktické postrehy a stratégie na rozlúštenie týchto podnetov a pomáha čitateľom zlepšiť ich schopnosť porozumieť ostatným a spojiť sa s nimi. Vďaka kombinácii psychologických teórií a príkladov zo skutočného života nájdeš praktické rady, ako interpretovať a analyzovať ľudí, zlepšovať komunikačné schopnosti a budovať úspešné vzťahy.

Knihu Nauč sa čítať v ľuďoch ako v knihách si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada
Grada

Robert Bryndza – Anjel smrti

Obľúbeného autora krimi série so šéfinšpektorkou Erikou Fosterovou Roberta Bryndzu z našich článkov už určite poznáš. Tento mesiac môžeš siahnuť po jeho novinke Anjel smrti.

Keď detektív šéfinšpektor Erika Fosterová nájde vysokopostaveného politika Nevilla Lomasa nahého, zviazaného a mŕtveho vo vlastnej posteli, vedenie Metropolitnej polície rýchlo rozhodne, že jeho smrť nie je potrebné vyšetrovať. Prípad je odložený, no len do chvíle, keď je nájdená mŕtva aj nádejná futbalová hviezda. Navyše, Erika a jej tím s týmito vraždami spoja aj smrť známeho režiséra. Polícia už nemôže ignorovať to, čo je očividné: v Londýne úraduje sériový vrah, ktorý si chce vybaviť účty.

Výsledky vyšetrovania sú však trochu mätúce. Na záberoch z priemyselných kamier sa objaví päť podozrivých žien… a všetky sú si na nerozoznanie podobné. Pri pátraní po ich totožnosti Erika niekoľkokrát narazí na zmienku o sexuálnej pracovníčke, ktorá má špinu na toľkých vplyvných mužov, že to znervózňuje aj tých najmocnejších politikov a vedenie Metropolitnej polície.

Čas do ďalšieho útoku vraha sa kráti a je na Erike, aby rozplietla sieť dôkazov a zodpovedala zásadné otázky: Čo spája obete? Kto ďalší je zapletený do škandálu? A ako ďaleko sú mocní ochotní zájsť, aby ochránili svoje vlastné záujmy?

Knihu Anjel smrti si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

TJ Klune – Pieseň vlka

Autor TJ Klune si získal priazeň čitateľov svojou knihou Dom na azúrovom pobreží, ktorá sa v rebríčkoch kníhkupectiev stala aj knihou roka. Tentokrát si od neho môžeš prečítať novinku Pieseň vlka.

Keď Ox dosiahne vek dvanásť rokov, jeho otec mu uštedrí cennú lekciu: Ox nestojí za nič a ľudia ho nikdy nepochopia. O štyri roky neskôr sa do susedného domu nasťahuje energická rodina Bennettovcov aj so svojím temným tajomstvom. Ich najmladší syn Joe sa zrazu prekvapivo stáva prvým a jediným Oxovým spojencom. No nie na dlho.

Mestom otrasie vražda, ktorá Oxovi vypáli do srdca obrovskú dieru. Vypuknú nepokoje a Joe musí utiecť. Oxa zanecháva zdrveného a zničeného. Vo chvíli, keď to Ox najmenej očakáva, sa však Joe po rokoch znova vracia…

Knihu Pieseň vlka si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Nech už sa rozhodneš pre hociktorý zo spomenutých príbehov, dúfame, že sa ti bude páčiť. Prajeme príjemné čítanie.


Tagy:

Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.