Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 21.3.2023
sk
Blahoslav
cz
Radek
, Radomil

Milovníci mrazivých hororov si tento mesiac naozaj prídu na svoje. Najprv do kín dorazil Halloween zabíja a teraz si budeme môcť vychutnať aj zaujímavo vyzerajúcu nezávislejšie ladenú žánrovku Parožie. Natočil ju Scott Cooper a vyzerá poriadne lákavo!

CinemArt SK

Tajomné legendy ožívajú

Snímka sa odohráva v malom oregonskom mestečku. Hlavnou hrdinkou je učiteľka základnej školy Julia Meadows (Keri Russell), ktorej žiak Lucas (Jeremy T. Thomas) sa správa mimoriadne zvláštne a zdá sa, že skrýva nejaké temné tajomstvo.

Julia a jej brat Paul (Jesse Plemons), ktorý v meste pracuje ako šerif, sa snažia prísť na to, čo sa s chlapcom deje. Dostanú sa pri tom na stopu nadprirodzeným silám a zistia, že chlapca ovláda akási záhadná mýtická obluda, ktorá žije v opustených banských komplexoch. Podarí sa im Lucasa zachrániť?

Údajne nás čaká atmosférický a výborne natočený kúsok

Vo filme uvidíme aj Grahama Greena, Scotta Hazea, Rorycho Cochranea, Amy Madigan či Codyho Davisa. Scott Cooper vychádza z poviedky The Quiet Boy od Nicka Antoscu, ktorý sa podieľal aj na scenári a zdá sa, že nám ponúkne poriadne mrazivú a atmosférickú snímku.

Už trailer láka na výživnú dávku pochmúrnosti a temnoty, prvé ohlasy recenzentov sú navyše prevažne spokojné. Ako producent dohliada oscarový Guillermo del Toro, čo je ďalší silný náznak, že nás v kinách čaká solídna žánrovka.

Mohlo by ťa zaujímať:

Horor Halloween zabíja ponúka atmosféru aj krvavé vraždy. Fanúšikov série by nemal sklamať

Scott Cooper má na konte niekoľko pozoruhodných snímok (napr. kriminálku Black Mass: Špinavá dohoda či western Hostiles), takže má našu plnú dôveru a jeho novinku si určite ujsť nenecháme. Slovenská premiéra je naplánovaná na 28. októbra 2021.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje