Mrazivý hororový triler Čas ťa zavedie na tajomnú pláž, na ktorej zostarneš počas pár minút

Sľubne vyzerajúca hororová novinka vstupuje práve v týchto dňoch do slovenských kín.

Zdroj: CinemArt SK

Režisér M. Night Shyamalan prichádza s novým mrazivým trilerom Čas. Ten vychádza z komiksu Pierra-Oscara Lévyho a jeho námet je skutočne zaujímavý. V centre príbehu bude rodina, ktorá si vyrazí na dovolenku na nádhernú tropickú pláž. Tá nie je príliš navštevovaná a našim hrdinom sa ju podarí nájsť vlastne len náhodou. A čoskoro aj na vlastnej koži pocítia, prečo je to miesto, ktorému by sa človek mal radšej vyhnúť.

Spočiatku sa síce nič nedeje a členovia rodiny si užívajú letnú pohodu. Lenže potom prídu na to, že na pláži platia úplne iné zákony. Tie sa týkajú najmä plynutia času. Zostarnúť na tomto mieste totiž môžu len o niekoľko minút. Ich starnutie sa urýchľuje, narastá panika, ako aj pokusy dostať za z pláže preč. To ale nie je vôbec také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Ak sa to hrdinom nepodarí, čaká ich istá smrť. Navyše sa zdá, že na toto miesto nenatrafili náhodou a že ich prítomnosť má nejaký zlovestný dôvod.

Námet znie rozhodne zaujímavo a dá sa okolo neho vystavať skutočne funkčný a napínavý horor/triler. Film sa tiež môže pochváliť sľubným obsadením. V hlavných úlohách sa predstavia Vicky Krieps, Thomasin McKenzie, Alex Wolff, Eliza Scanlen, Gael García Bernal, Abbey Lee či Ken Leung.

Ako na nás zatiaľ pôsobí samotný materiál z trailerov?

Musíme povedať, že veľmi dobre! Myslíme si, že pre Shyamalana je tento námet ako stvorený, a sme si istí, že do kín doručí žánrovku, ktorej nebudú chýbať mrazivé scény, silné herecké výkony a určite aj nejaké tie scenáristické prekvapenia. Zaujímavé tiež je, že ide o druhý Shyamalanov film, ktorý nie je priamo z jeho hlavy, ale je adaptáciou inej látky (tým prvým bolo fantasy Posledný vládca vetra).

Pohrávanie sa s časom je obľúbená téma a videli sme ju sfilmovanú mnohokrát, ale zdá sa, že Shyamalanovi sa v prípade Času podarilo natočiť film, ktorý tento motív skúma z iného uhla a aj patrične originálne. Snáď to teda vyjde a dostaneme skutočne kvalitný horor. V kine rozhodne chýbať nebudeme. Na Slovensku si na Shyamalanovu novinku zájdeme už 22. júla 2021.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
11
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Štát v Austrálii zakázal vypúšťanie héliových balónov. Chce bojovať proti znečisťovaniu prírody

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME