Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil

MS v hokeji 2024: Ako vyzerá zákulisie JOJ SPORT a na aké zaujímavé mená a program sa môžeme tešiť?

Hokejový program oživí aj populárny slovenský influencer.


Slovensko už začalo žiť hokejom a športová atmosféra tu s nami bude ešte najbližšie týždne. Za všetko môžu Majstrovstvá sveta v hokeji 2024, ktoré sa odohrávajú v susednom Česku. Práva na vysielanie MS v hokeji dostala tento rok športová televízia JOJ SPORT.

Mnoho fanúšikov hokeja si teda bude môcť vychutnať hokejové zápasy a špeciálne štúdiá na obrazovkách prostredníctvom tejto televízie. Málokto však vie, ako to vyzerá v zákulisí a koľko ľudí stojí za tým, aby priniesli divákom unikátny hokejový zážitok. Určite nepôjde len o vysielanie zápasov, ale diváci sa môžu tešiť na mnoho zaujímavých hokejových seriálov a známych mien.

JOJ SPORT vznikla 6.októbra v roku 2021. Od začiatku pravidelne vysiela zápasy slovenskej hokejovej 18-tky a od minulej sezóny vysielajú aj slovenskú 20-tku. Televízia podporuje juniorskú a dorasteneckú reprezentáciu. Je na tom postavená celá jej filozofia. Majstrovstvá sveta sú len vyvrcholením celej pyramídy – cyklu vysielania hokeja na obrazovkách televízie JOJ a primárne televízie JOJ SPORT.

„Ide o najväčší projekt v takom úzkom čase. Dokopy na tomto projekte pracuje približne 120 ľudí,“ uviedol riaditeľ stanice JOJ SPORT a Nových médií Roman Neuschl. Okrem olympiády má televízia pod palcom všetky hokejové súťaže. Majstrovstvá sveta v hokeji vysielala minulé roky verejnoprávna televízia. V čom bude tento rok vysielanie hokejových zápasov a celý program okolo toho iný a špeciálny oproti minulým rokom?

Archív JOJ SPORT – riaditeľ stanice JOJ SPORT a Nových médií Roman Neuschl

Prvýkrát v histórii všetkých 64 zápasov naživo

„Sme naživo v Ostrave v aréne s komentátormi a celým štúdiom. Zastrešujeme celý hokej, takže sa na MS v hokeji pozeráme ako na vrchol pyramídy. Počas celého roka sa pripravujeme na májové vysielanie a komunikujeme to. Prechádzame cez jednotlivé segmenty – od Hlinka Gretzky Cup cez majstrovstvá sveta 20-tky a 18-tky, stále pracujeme s hráčmi. Snažíme sa zbierať ‚pavúka‘ tých hráčov, aby sme ich zviditeľňovali. Chceme, že keď už pôjdu na majstrovstvá, ľudia ich budú poznať,“ vysvetlil riaditeľ stanice.

Okrem úplne inej komunikácie sa snažia vrátiť iným spôsobom hokej smerom k divákovi. „Nepracujeme s jednou hosťovskou dvojicou, ktorá by nás sprevádzala celým šampionátom, ale pracujeme s expertami – bývalými hokejistami. Ide o hokejistov zo zlatej hokejovej generácie, ale sú stále aktívni v rámci hokeja. Michal Handzuš, Branko Radivojevič, Tomáš Surový, Peter Kúdelka. Všetko hokejoví tréneri,“ vymenoval Neuschl niekoľko známych mien.

Ilustračná fotografia | Autor: Archív Emefka

JOJ SPORT sa snaží dlhodobo popularizovať hokej, ale aj šport všeobecne. Chce motivovať ľudí, aby sa venovali športovým aktivitám, ale hlavne deti a mládež. „Budeme vysielať historicky po prvýkrát naživo všetkých 64 zápasov v televízii a medzi nimi budeme vysielať publicistické seriály s hokejovou a športovou tematikou. Máme spravený 8-dielny hokejový seriál s Michalom Handzušom, ktorý je o tom, ako pracovať s deťmi, aby sme z nich spravili hokejistov. Ďalej máme pripravený 5-dielny seriál s Detskou fakultnou nemocnicou na Kramároch. Máme psychiatra, ortopéda, kardiológa a internistu. Máme výživovú poradkyňu, ktorá sa bude zameriavať na to, že energetické nápoje pre 9-ročné deti nedávajú žiadny zmysel. Pretože aj to sa stáva, že dajú dieťaťu energetický nápoj o piatej ráno pred tréningom,“ priblížil Neuschl.

Najväčšie štúdio na unikátnom mieste

Pripravili si tiež seriál so Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH), kvízový seriál, seriál Športové srdce (V pozadí úspechu) a jeden bude aj so slovenským influencerom Matejom Zrebným. „Odľahčene chceme pripomenúť divákom, aby sa nehrali na trénerov, ale aby radšej boli skvelými fanúšikmi,“ uviedol riaditeľ športovej televízie.

Archív Emefka

Slovenské zápasy si budú môcť diváci pozrieť na hlavnom kanáli TV JOJ, všetky zápasy mimo slovenských sa budú vysielať na JOJ SPORT a na JOJ Plus sa odvysielajú vybrané zápasy pražskej skupiny.

Veľkou zaujímavosťou je štúdio v Ostrave, ktoré visí nad hlavami fanúšikov. „Je to balkón, ktorý sa vešia do stropu. Na balkóne je päť štúdií – päť televízií. My máme najväčšie štúdio. Nosnosť je tam nastavená tak, že všetko, čo sa vynáša, musí prejsť cez digitálnu váhu. Ľudia sa musia odvážiť, nesmieme presiahnuť váhový limit. V momente, keby to tak nebolo, tak by sme zapípali a niečo by muselo ísť preč. Celá plošina je ukotvená iba v strope. Pod štúdiom sedia ľudia a pozerajú zápas,“ dodal Neuschl.


Tagy:

Nicolette Ftáčková
Vyštudovala som žurnalistiku a moja láska k písaniu sa zrodila už v detstve, keď som sa zvykla zavrieť do izby a hodiny písať rôzne príbehy. Zaujíma ma aktuálne dianie doma i v zahraničí, no môj záber tém je veľmi široký. Rada píšem o zaujímavých ľuďoch a hľadám inšpiratívne príbehy. Spoločenské a LGBTI+ témy sú mi blízke.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.