Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil
Zdroj: ©Columbia Pictures / MovieStillsDB

„Musela som si žmýkať ponožky.“ 10 hercov, ktorých filmové kostýmy doháňali do zúfalstva

Nosenie týchto ikonických kostýmov bolo pre hercov značne ošemetné.

Pri slovnom spojení „hollywoodsky herec“ si väčšina z nás predstaví štedré honoráre a prechádzky po červenom koberci. Nič z toho sa však nekoná, kým nenatočí nejaký skutočne dobrý film. Práve táto časť nie je vždy prechádzkou ružovou záhradou.

Sú postavy, ktoré nepotrebujú veľa čačiek-mačiek. Stačí rýchla návšteva maskérne, promptná zastávka v kostymérni a všetko je pripravené. Na druhej strane tu však máme postavy, ktoré si toho vyžadujú podstatne viac. Dnes ti prinesieme desiatku hercov, ktorí mali s takýmito postavami tú česť, a že by išlo o najpozitívnejšiu skúsenosť, sa rozhodne povedať nedá.

1. Ryan Reynolds, Green Lantern (2011)

Ešte predtým, ako sa do histórie kinematických superhrdinov zapísal ako uštipačný Deadpool, si Ryan Reynolds strihol hlavnú úlohu vo filme Green Lantern (2011). Na natáčaní sa podieľalo 185 ľudí a podľa herca sa všetci dobre bavili… okrem neho samotného. Ten totiž uväznený vo svojom zelenom kostýme doslova trpel.

„Ten kostým bol utkaný z číreho nešťastia,“ prezradil Reynolds v rozhovore pre magazín GQ. „Reálne som ich prosil, aby ma radšej natiahli do gumeného overalu. Bolo to ako natáčať celý film v útrobách Aleca Baldwina,“ dodal. Problematický bol podľa neho najmä materiál, v ktorom mu bolo neskutočné teplo.

film, filmový kostým, natáčanie, Ryan Reynolds, Green Lantern
Warner Bros. / MovieStillsDB

2. Jim Carrey, Grinch (2000)

Zelený, chlpatý, s úškľabkom, z ktorého naskakuje husia koža. Grinch v podaní Jima Carreyho je vianočnou stálicou, bez ktorej by sviatočné obdobie bolo akési plané. Samotný herec však na nakrúcanie snímky nespomína v najlepšom, pričom príčinu treba hľadať v samotnej maske.

Carrey proces nanášania zelenej fasády opísal ako „pochovávanie zaživa“ a v britskej komediálnej šou The Graham Norton Show spomenul, že po prvý raz celý proces trval zhruba osem a pol hodiny. Keď bolo dokonané, od zlosti kopol do steny a vyhlásil, že za takýchto podmienok na filme spolupracovať nebude.

Situácia eskalovala. Po 92 dňoch tortúry bol filmový producent Brian Grazer nútený pristúpiť k radikálnemu kroku a najať človeka, ktorý trénuje príslušníkov CIA, ako zvládať bolesť a mučenie.

film, filmový kostým, natáčanie, Jim Carrey, Grinch
Universal Pictures / MovieStillsDB

3. Tom Holland, Spider-Man: Bez domova (2021)

Po Tobeym Maguireovi a Andrewovi Garfieldovi prebral v roku 2017 spidermanovskú štafetu herec Tom Holland. Podľa jeho výpovede si Marvel potrpí na všeličom, na pohodlnosť či praktickosť kostýmov však očividne nie. „Požiadal som ich o zips a žiaden som nedostal,“ posťažoval sa v šou The Graham Norton Show.

Komplikované bolo aj napiť sa. Šarmantný 27-ročný Brit prezradil, že ak nechcel umrieť od smädu, musel z kostýmu odstrániť „oči“ a následne cez dieru prevliecť slamku. To bola jediná metóda, ako sa občerstviť bez toho, aby sa musel vyzliecť.

film, filmový kostým, natáčanie, Tom Holland, Spider-Man
Columbia Pictures / MovieStillsDB
Chceš zarábať, aj keď spíš? Nemusíš byť podnikateľ, stačí spraviť túto jednoduchú vec!

Mohlo by ťa zaujímať:

Chceš zarábať, aj keď spíš? Nemusíš byť podnikateľ, stačí spraviť túto jednoduchú vec!

4. Scarlett Johansson, Avengers: Pomstitelia (2012)

Ďalšia z marvelovských herečiek, ktoré sa na účet svojho kostýmu nevyjadrili práve lichotivo, bola Scarlett Johansson. Oscarová herečka stvárnila postavu Black Widow, s ktorou sa tradične spája obtiahnutý čierny overal. V tom malo byť údajne také nekresťanské teplo, až začala počas natáčania jednej zo scén halucinovať.

Svoj kostým prirovnala k neoprénu. „Bolo mi také teplo, že som si koncom dňa musela žmýkať ponožky,“ povedala Johansson pre ABC News. Jej nevraživosť zdieľal aj kolega Chris Hemsworth, ktorý dokonca pod kostýmom Thora nosil malú klimatickú jednotku. „Žiadny z kostýmov nebol pohodlný, najmä uprostred púšte,“ vyjadril sa.

film, filmový kostým, natáčanie, Scarlett Johansson, Black Widow, Avengers
Marvel Studios / MovieStillsDB

5. Ralph Fiennes, séria Harry Potter

Dlhý čierny plášť dodá grády každému filmovému záporákovi, no len za predpokladu, že sa mu neustále nemotá pod nohy. Ralph Fiennes, ktorý v populárnej čarodejníckej sérii Harry Potter vystupoval ako Lord Voldemort, by o tom vedel niečo povedať. O svojich strastiach spojených s úborom Temného pána sa v roku 2016 rozrozprával v šou The Graham Norton Show.

Nielenže sa neustále potkýnal, kostým navyše vyžadoval, aby pod ním nosil pančucháče. „Pančuchy mi nonstop padali a bolo nemožné chodiť tak, aby mi ostala aspoň štipka dôstojnosti,“ cituje ho portál Digital Spy. Napokon mu kostyméri vrchnú časť pančúch odstrihli a aby mu nepadali, 60-ročný herec nafasoval traky.

film, filmový kostým, natáčanie, Ralph Fiennes, Voldemort, Harry Potter
Warner Bros. / MovieStillsDB

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.