Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 27.3.2023
sk
Alena
cz
Dita
, Ditta
V spolupráci s CinemArt

Musia si vybrať medzi záchranou ľudstva a svojej rodiny. Nový horor Niekto klope na dvere láka na poriadne mrazivý zážitok

Hororová novinka M. Night Shyamalana vstúpi do kín začiatkom februára.


Začiatok februára sa v kinách ponesie v znamení strachu. Premiéru si totiž odbije zaujímavo vyzerajúci horor Niekto klope na dvere od M. Night Shyamalana. Adaptácia románu Paula Tremblaya pôsobí z trailerov poriadne mrazivo, takže o napätie iste núdza nebude.

V hre totiž nebude nič menšie než záchrana sveta pred zničujúcou apokalypsou. Nečakaj však žiadny akčný epos, Shyamalanova novinka bude podľa všetkého pomerne komorná.

CinemArt SK

Obetujete sa pre záchranu sveta?

V centre príbehu je pár Eric (Jonathan Groff) a Andrew (Ben Aldridge) a ich 7-ročná dcérka Wen (Kristen Cui). Rodinka sa chystá stráviť výlet na chate uprostred lesov, lenže čoskoro im na dvere zaklope štvorica neznámych ľudí vedených charizmatickým Leonardom (Dave Bautista). A rodinu postavia pred šialenú voľbu: musia obetovať jedného zo svojich členov. Ak sa tak nestane, celý svet pohltí apokalypsa.

Eric a Andrew si najprv, pravdaže, myslia, že Leonard a jeho kumpáni sú čistokrvní psychopati a členovia nejakej šialenej sekty. Lenže potom sa začnú kopiť náznaky, že možno naozaj hovoria pravdu… To by ale znamenalo, že jeden z nich musí naozaj zomrieť a zachrániť tak svet.

Trailer sľubuje poriadnu dávku napätia

Vo vedľajších úlohách uvidíme aj Nikki Amuka-Bird, Abby Quinn, Ruperta Grinta či Hannu Gaffney. Film má naozaj zaujímavý nápad a podľa trailerov sa zdá, že nás v kinách čaká poriadne znepokojivá a strašidelná jazda.

Po hereckej stránke pôsobí snímka naozaj výborne (Dave Bautista si vyberá stále zaujímavejšie úlohy) a M. Night Shyamalan sa v posledných rokoch tiež dokázal vrátiť do prvej režisérskej ligy. Pevne teda veríme, že svojou novinkou opäť zaboduje. Téma je totiž preňho ako stvorená. Niekto klope na dvere zamieri do slovenských kín už 2. februára.

CinemArt SK

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje