Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

„Musíte ísť na podateľňu!“ 5 typov ľudí, na ktorých vždy pozeráš ako puk

Čo ti to vôbec hovoria?


Vieš, že nie si vyslovene blbý, no v niektorých situáciách nadobúdaš pocit, že opak je pravdou. Napríklad v týchto. S naším šikovným ilustrátorom sme dali dohromady niekoľko ľudí, ktorí ti zákonite hovoria veci, ktorým absolútne nerozumieš. Poďme si ich spoločne pozrieť.

1. Pán majster

Je to majster svojho remesla a všetci ho volajú „vedúci“. Ťažko povedať, či je to súčasť jeho profesie alebo forma prokrastinácie, no skôr, ako ti vystierkuje kúpeľňu, ti o nej porozpráva všetko. Z akého materiálu sú steny, aké trúbky treba kam potiahnuť, prečo sú dobré také kachličky a nie onaké a na záver nezabudne podotknúť, že tu musel byť pred ním poriadny fušer.

Nevieš rozoznať, či mudruje do vetra alebo ti dáva cenné rady do života, lebo mu nerozumieš jediné slovo. S prísľubom kávy sa teda nenápadne vytratíš a veríš, že ho tá prílišná zhovorčivosť prejde, kým sa vrátiš.

komiks, ilustrácia, humor
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Pán v servise

Sú ľudia, ktorí poznajú každú súčiastku aj podľa zápachu, a sú ľudia, ktorí skrátka nie. Auto je pre nich dopravný prostriedok, dočasný záskok za teleport, a viac o ňom vedieť nepotrebujú. Keď sa niečo pokazí, odnesú ho do servisu a zveria do rúk niekomu, kto rozozná aj viac ako volant od spätného zrkadla.

Sem-tam sa však nájde servisák, ktorý značne precení tvoje znalosti. Pýta sa ťa na olej, na geometriu, vysvetľuje ti, čo všetko už porobil a čo ešte len bude, a ty z toho celého rozumieš jediné slovo – auto. Tak sa tupo usmievaš, pritakáš a dúfaš, že si mu práve neodsúhlasil opravu za dve tisícky.

komiks, ilustrácia, humor
ArtCaveManiac / EMEFKA

Mohlo by ťa zaujímať:

Fitko a lyžovačka zadarmo? K EMEFKA predplatnému ti teraz dáme nielen voucher do fitka, ale aj skipas

3. Pán z technickej podpory

Nejde ti internet. Zase. Už trikrát si reštartoval router – najprv jemne, tlačidlom, potom si ho na drzovku vytiahol z elektriny – a stále nič. Veľmi neochotne googliš číslo technickej podpory, virtuálne sa staviaš do radu a hodinu, dve, sedem čakáš, kým sa ťa ujme niektorý z operátorov.

„Skúšali ste vypnúť a zapnúť?“ pýta sa ťa človek na druhej strane, na čo s prekrútenými očami odpovedáš áno. A potom to príde. Hoci detailný, stále veľmi komplikovaný postup, čo máš vyskúšať najbližšie – tam stlačiť to, tam nastaviť hento, urobiť stojku na hlave… to „vypnúť, zapnúť“ zrazu neznie tak zle.

komiks, ilustrácia, humor
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.