Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Musk ohlásil, že podniká kroky voči profilu, sledujúcemu polohu jeho lietadla

Sweeney je študent z amerického štátu Florida a prevádzkuje aj desiatky ďalších účtov, ktoré sledujú súkromné lety bohatých Američanov.


Podnikateľ a miliardár Elon Musk oznámil, že podniká právne kroky proti používateľovi sociálnej siete Twitter, ktorý sleduje Muskovo súkromné lietadlo. Takéto konanie podľa Muska ohrozuje jeho syna. TASR správu prevzala z webovej stránky stanice BBC.

Musk v noci na štvrtok na Twitteri napísal, že fanatik noc predtým sledoval v Los Angeles auto, v ktorom sa viezol Muskov syn Lil X. Prenasledovateľ autu „zabránil v pohybe a vyliezol na kapotu“.

V stredu bol pozastavený používateľský účet @ElonJet, ktorý má viac než pol milióna odberateľov. Jeho majiteľ, 20-ročný Jack Sweeney, využíval verejne dostupné informácie o sledovaní letov a tweetoval zakaždým, keď Muskovo lietadlo vzlietlo alebo pristálo. „Voči Sweeneymu a organizáciám, ktoré podporujú poškodzovanie mojej rodiny, sa uskutočňujú právne kroky,“ dodal Musk. Sweeney pre BBC poprel, že incident má spojenie s jeho používateľským účtom.

TASR

Sweeney je študent z amerického štátu Florida a prevádzkuje aj desiatky ďalších účtov, ktoré sledujú súkromné lety bohatých Američanov – vrátane spoluzakladateľa spoločnosti Microsoft Billa Gatesa, zakladateľa Amazonu Jeffa Bezosa či šéfa spoločnosti Meta Marka Zuckerberga, píše BBC. Tento študent oznámil, že Twitter sa po „dôkladnom prehodnotení“ rozhodol natrvalo zrušiť jeho účet z dôvodu porušenia pravidiel tejto sociálnej siete.

Musk podľa BBC záležitosť s účtom @ElonJet rieši už dlhodobo a raz údajne Sweeneymu ponúkol 5000 dolárov, ak účet zruší. Miliardár a podnikateľ Musk prevzal Twitter ako vlastník v októbri a odvtedy zaviedol viacero zmien i v oblasti kontroly príspevkov.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť