Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil

Musk vyrazil jednu z najlojálnejších pracovníčok Twittera. Počet zamestnancov tak klesol o 70 %

Drakonický vyhadzov dostali aj tí najvernejší.


Výkonná pracovníčka Twittera, ktorá bola spoločnosti taká oddaná, že pracovala 24 hodín denne a spávala v kancelárii, prišla o prácu v dôsledku ďalšieho drastického prepúšťania.

Produktová manažérka Esther Crawfordová ešte pred pár týždňami zverejnila fotografiu, ako v spacáku spí na zemi v centrále Twitteru s hashtagom #SleepWhereYouWork.

Fotografia vyvolala množstvo zmiešaných reakcií. Viacerí ju obviňovali z podpory toxického pracoviska, iní tvrdili, že aj tak čoskoro príde o prácu, vzhľadom na situáciu v spoločnosti. Svoju oddanosť a workoholizmus odôvodnila tvrdením, že robiť prácu dobre, si vyžaduje obetu času a energie. 

Crawfordová viedla rôzne projekty vrátane Twitter Blue s overovacím predplatným, či pripravovanú platobnú platformu.

Alex Heath pre Verge potvrdil, že Crawfordová a väčšina zostávajúceho produktového tímu boli prepustení tento víkend. To vedie k špekuláciám, že Musk sa v spoločnosti chystá zaviesť nový režim. Okrem nej dali zbohom ďalším 200 zamestnancom, čo je 10 % jeho zostávajúcej pracovnej sily, vrátane najväčších Muskových lojalistov.

Medzi „novými nezamestnanými“ je tiež skúsený produktový manažér a zakladateľ platformy pre spravodajstvo Revue Martijn de Kuijper, ktorému bol zablokovaný pracovný e-mailový účet.

„Keď som sa zobudil, zistil som, že mi chýba prístup k e-mailu. Vyzerá to tak, že ma pustili. Teraz sa moja cesta naozaj skončila.“

Toto zatiaľ posledné kolo prepúšťania je minimálne štvrté, odkedy Musk v novembri prevzal vlastníctvo spoločnosti. V súčasnosti má Twitter menej ako 2 000 zamestnancov. Keď sa ujal vedenia, bolo ich 7 500. Počet tak klesol o vyše 70 %.

V súčasnosti sa pozornosť sústreďuje na záhadný tweet od samotného Muska, ktorý zverejnil len niekoľko hodín po oznámení posledného prepúšťania.

„Dúfam, že máte peknú nedeľu. Prvý deň zvyšku vášho života.“

Tweet automaticky vyvolal špekulácie, že ide o sarkastické kopnutie si do Crawfordovej alebo iných prepustených zamestnancov.


Tagy:

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.