Utorok 7.12.2021
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Pandémia koronavírusu stále spôsobuje svetu problémy. Treba ale dodať, že vďaka vakcínam už prognózy vyzerajú oveľa lepšie. Zároveň vedci robia, čo môžu, aby vytvorili aj účinný liek. V tejto súvislosti je ale dobré dávať si pozor na podvodníkov, ktorí sa neštítia aj počas celosvetovej krízy zarábať na dôverčivých ľuďoch.

Ako píše aj portál LADbible, podvod dobehol aj 62-ročného Marka Grenona a jeho troch synov Jonathana (34), Josepha (32) a Jordana (26). Všetci štyria totiž predávali „zázračný liek“ na koronavírus, ktorým ale v skutočnosti bolo len obyčajné bielidlo. Dohromady si jeho predajom zarobili milión dolárov.

Posted by Mark Grenon on Wednesday, March 4, 2020

Arcibiskup a konšpirátor

Mark Grenon pôsobí ako arcibiskup cirkvi Genesis II Church of Health and Healing na Floride, ktorú aj sám založil. Podľa prokurátorov to však bol len krycí manéver, aby sa Grenon vyhol regulácii zo strany úradov.

S pomocou svojich synov vyrábal, propagoval a predával oxid chloričitý a označoval ho ako „zázračný minerálny roztok“. Grenon na svojej facebookovej stránke zdieľal aj viacero konšpirácií o tom, že koronavírus je dielom Billa Gatesa, prípadne, že vakcíny budú ľudí zabíjať.

Profimedia

Podľa Grenona však jeho „zázračný liek“ funguje nielen proti Covid-19, ale aj proti celému radu ďalších ochorení, vrátane rakoviny, Parkinsonovej choroby, Alzheimerovej choroby, AIDS, cukrovky, hepatitídy či autizmu. Roztok pritom americké úrady označili ako nebezpečný a po požití môže viesť k nevoľnosti, vracaniu, nebezpečnému zníženiu krvného tlaku, zlyhaniu dôležitých orgánov a v niektorých prípadoch aj k smrti.

Grenon si už od súdu vyslúžil príkaz, aby roztok prestal predávať, ten ho ale veselo ignoroval a naďalej na ňom ryžoval veľké peniaze. On a jeho synovia boli zadržaní a obvinení z podvodu a pohŕdania súdom. V prípade dokázania viny im hrozí doživotný pobyt vo väzení.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť