Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.12.2023
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Muž bol 20 rokov závislý od Pepsi. Denne vypil 30 plechoviek

Lekári ho varovali, že ak neprestane, dostane cukrovku.


41-ročný pracovník supermarketu Andy Currie z mesta Bangor zo Severného Walesu celé roky miloval sladený nápoj Pepsi. Ako píše portál LADbible, dalo by sa bez preháňania povedať, že bol od Pepsi závislý. Celých 20 rokov si obľúbený nápoj nedokázal odoprieť a denne vypil neuveriteľných 30 plechoviek! Za rok len na Pepsi minul 7-tisíc libier (viac ako 8-tisíc eur).

„Vždy som miloval chuť chladenej Pepsi,“ zveril sa Currie. „To nič neprekoná a okamžite som sa na to namotal. Pracujem po nociach, takže sa mi vždy páčilo, keď ma cukor udržal v chode. Každý deň som si dával štyri alebo päť dvojlitrových fliaš Pepsi.“

Muž bol 20 rokov závislý od Pepsi
Profimedia

Priznal tiež, že ho táto závislosť stála „hotový majetok“. „Za peniaze, ktoré som minul na Pepsi, by som si mohol každý rok kúpiť auto,“ prezradil. „Jednoducho ju ale musím mať. Hneď, ako sa zobudím, idem do chladničky a nalejem si veľký pohár Pepsi, a tak to pokračuje aj počas dňa.“

Mohlo by ťa zaujímať:

25-ročná Britka jedla 23 rokov len sendviče. Vďaka hypnóze teraz prvýkrát ochutnala ovocie či zeleninu

Zdravotné problémy

Povedal tiež, že iné nápoje nepil. Na rôznych oslavách či svadbách si ľudia pripíjali šampanským, ale on mal v pohári vždy len Pepsi. Currie kvôli svojej vášni výrazne pribral a lekári ho varovali, že ak to takto pôjde ďalej, dostane cukrovku. Začal teda cvičiť a naordinoval si aj diétu. Podarilo sa mu síce trochu schudnúť, ale obľúbenej Pepsi sa nedokázal vzdať.

Napokon mu ale pomohol hypnoterapeut David Kilmurry. Ten u Currieho diagnostikoval vyhýbavú poruchu príjmu potravy a rozhodol sa ho vyliečiť. Stačilo vraj jedno hypnotické sedenie a Currie sa po viac než dvoch dekádach prvýkrát napil vody.

Muž bol 20 rokov závislý od Pepsi
Profimedia

Vyhlásil, že po sedení už na Pepsi nemá chuť. „Stále mám v chladničke dve plechovky Pepsi, ktoré som si chcel dať pred terapiou, ale nemal som čas. Už mesiac som sa ich nedotkol a ani neplánujem. Radšej si dám vodu,“ povedal.

Výrazne schudol, má viac energie a zdravšiu pleť. Kilmurry povedal, že Currieho prípad bol „najhorším prípadom závislosti od cukru, aký kedy videl“. Dodal, že Currie mal jasný nábeh na cukrovku, srdcové poruchy a možno aj rakovinu pankreasu. Pepsi sa preňho stala „jedom, ktorý ho ničil. Som rád, že po práci so mnou pije vodu a zdravé nápoje.“

Muž bol 20 rokov závislý od Pepsi
Profimedia

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.