Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 31.3.2023
sk
Benjamín
cz
Kvido
, Quido

Muž chcel predať pneumatiky, podvodník ho obral o tisíce eur

Muž naletel na klasický trik a mužovi cez podvodný link odovzdal údaje k platobnej karte.


Trnavskí policajti vyšetrujú prípad, pri ktorom predávajúci cez internetový bazár naletel podvodníkovi. Začiatkom februára muž predával cez internetový bazár pneumatiky v hodnote takmer 100 eur. Na inzerát mu odpovedala osoba, ktorá si pod zámienkou kúpy tovaru vyžiadala údaje k jeho platobnej karte. Keď ich predávajúci poskytol, prišiel o viac ako 5500 eur.

Ako informovala trnavská polícia, páchateľ použil klasický scenár. Podvodníci navonok prejavia záujem o produkt, ktorý je predmetom inzerátu a napíšu predávajúcemu, že danú vec chcú, a že zaplatia ihneď. Potom pošlú predávajúcemu link, cez ktorý získajú údaje o platobnej karte.

„Pri prevode peňazí stačí číslo účtu, nie údaje o platobnej karte. Nikdy nikomu na internete neposielajte číslo karty, dátum expirácie a bezpečnostné heslo karty. Ak už ste údaje o karte poslali, bezodkladne kontaktujte svoju banku za účelom jej zablokovania,“ radí trnavská polícia. V prípade, že už peniaze z účtu odišli, je potrebné podať na polícii oznámenie.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje