Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 27.3.2023
sk
Alena
cz
Dita
, Ditta

Muž chodí s 23-ročnou ženou, ktorá vyzerá ako 8-ročná. Dostáva za to veľa nelichotivých komentárov

Shauna trpí poruchou rastu, kvôli ktorej je v dospelosti vysoká len 116 centimetrov.


Američanka Shauna Rae 23 rokov, avšak vysoká je len 116 centimetrov. Čo všetko so sebou prináša život s takým nízkym vzrastom? Odpovede ponúka televízny program I Am Shauna Rae, ktorý vysiela kanál TLC. Shauna sa vďaka nemu stala najväčšou najmenšou televíznou hviezdou.

Uväznená v tele dieťaťa

Shauna je vysoká len 116 centimetrov a svojím vzhľadom pripomína malé dieťa. Jej výškový deficit je spôsobený vážnymi zdravotnými komplikáciami. Ako šesťmesačnej jej totiž bola diagnostikovaná rakovina mozgu a boj s touto chorobou zanechal jej telo v takom stave, že sa zastavil jeho rast. Shauna do ôsmich rokov užívala rastové hormóny.

Shauna Rae, trpasličia žena, vzťahy, zastavenie rastu, Dan Swygart
Profimedia

Život v drobnom tele prináša mnohé výzvy. Niektoré sú fyzického charakteru – všetko je príliš veľké, príliš vysoko, príliš ďaleko. Ešte náročnejšie však môžu byť výzvy sociálneho charakteru – Shaunu cudzí ľudia aj napriek veku 23 rokov vnímajú ako malé dieťa. Bežne sa jej stáva, že niekam nie je vpustená, pretože si zamestnanci myslia, že ide o dieťa bez dozoru.

Výrazný dopad to má, samozrejme, aj na jej partnerský život.

Niekto sa predsa našiel!

Po odvysielaní prvej série I Am Shauna Rae sa Shauna zoznámila s o tri roky starším Danom Swygartom. Američanka a Brit k sebe majú blízko, avšak nemôžeme s istotou povedať, či tvoria pár. Tak či onak, nezaobišlo sa to bez veľkej kontroverzie – znie to dosť blbo, keď niekto povie, že chodí s babou, čo vyzerá ako osemročná.

Shauna Rae, trpasličia žena, vzťahy, zastavenie rastu, Dan Swygart
Profimedia

Mnohí ľudia sa pozerajú na Dana cez prsty a pripomínajú, že nie je v poriadku, keď sa dospelému chlapovi páči žena, ktorá vyzerá ako malé dievča. Niektorí komentujúci si nekladú servítku pred ústa a Dana rovno nazývajú úchylákom, pedofilom a chorým človekom.

Dan sa týmto útokom bráni. Hovorí, že napriek svojmu hendikepu je Shauna dospelá a svojprávna žena, ktorá má právo a zároveň potrebu formovať priateľstvá a hľadať si romantického partnera. Vo zverejnenom videu poukazoval na to, že slovnými útokmi na ich priateľstvo/vzťah môžu ľudia ublížiť aj Shaune.

Dan sa medzitým vrátil do Británie a Shauna zostáva v USA. Ťažko povedať, či ešte majú nejakú spoločnú budúcnosť. Drobná Američanka by sa rada presadila v šoubiznise a stala sa herečkou, rovnako dôležité pre ňu je však aj to, aby ju ľudia začali brať vážne.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje