Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.7.2024
sk
Margita
cz
Markéta, Margot
, Margareta, Margit

Muž chodí s 23-ročnou ženou, ktorá vyzerá ako 8-ročná. Dostáva za to veľa nelichotivých komentárov

Shauna trpí poruchou rastu, kvôli ktorej je v dospelosti vysoká len 116 centimetrov.


Američanka Shauna Rae 23 rokov, avšak vysoká je len 116 centimetrov. Čo všetko so sebou prináša život s takým nízkym vzrastom? Odpovede ponúka televízny program I Am Shauna Rae, ktorý vysiela kanál TLC. Shauna sa vďaka nemu stala najväčšou najmenšou televíznou hviezdou.

Uväznená v tele dieťaťa

Shauna je vysoká len 116 centimetrov a svojím vzhľadom pripomína malé dieťa. Jej výškový deficit je spôsobený vážnymi zdravotnými komplikáciami. Ako šesťmesačnej jej totiž bola diagnostikovaná rakovina mozgu a boj s touto chorobou zanechal jej telo v takom stave, že sa zastavil jeho rast. Shauna do ôsmich rokov užívala rastové hormóny.

Shauna Rae, trpasličia žena, vzťahy, zastavenie rastu, Dan Swygart
Profimedia

Život v drobnom tele prináša mnohé výzvy. Niektoré sú fyzického charakteru – všetko je príliš veľké, príliš vysoko, príliš ďaleko. Ešte náročnejšie však môžu byť výzvy sociálneho charakteru – Shaunu cudzí ľudia aj napriek veku 23 rokov vnímajú ako malé dieťa. Bežne sa jej stáva, že niekam nie je vpustená, pretože si zamestnanci myslia, že ide o dieťa bez dozoru.

Výrazný dopad to má, samozrejme, aj na jej partnerský život.

Niekto sa predsa našiel!

Po odvysielaní prvej série I Am Shauna Rae sa Shauna zoznámila s o tri roky starším Danom Swygartom. Američanka a Brit k sebe majú blízko, avšak nemôžeme s istotou povedať, či tvoria pár. Tak či onak, nezaobišlo sa to bez veľkej kontroverzie – znie to dosť blbo, keď niekto povie, že chodí s babou, čo vyzerá ako osemročná.

Shauna Rae, trpasličia žena, vzťahy, zastavenie rastu, Dan Swygart
Profimedia

Mnohí ľudia sa pozerajú na Dana cez prsty a pripomínajú, že nie je v poriadku, keď sa dospelému chlapovi páči žena, ktorá vyzerá ako malé dievča. Niektorí komentujúci si nekladú servítku pred ústa a Dana rovno nazývajú úchylákom, pedofilom a chorým človekom.

Dan sa týmto útokom bráni. Hovorí, že napriek svojmu hendikepu je Shauna dospelá a svojprávna žena, ktorá má právo a zároveň potrebu formovať priateľstvá a hľadať si romantického partnera. Vo zverejnenom videu poukazoval na to, že slovnými útokmi na ich priateľstvo/vzťah môžu ľudia ublížiť aj Shaune.

Dan sa medzitým vrátil do Británie a Shauna zostáva v USA. Ťažko povedať, či ešte majú nejakú spoločnú budúcnosť. Drobná Američanka by sa rada presadila v šoubiznise a stala sa herečkou, rovnako dôležité pre ňu je však aj to, aby ju ľudia začali brať vážne.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.