Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 23.3.2023
sk
Adrián
cz
Ivona
, Yvona

Muž chová doma krokodíla. Miluje maznanie, pusinkovanie a spí s ním v posteli

Berie ho ako psa v drsnej šupine.


Mexičan Jonathan Araiza (29) zo San Luis Potosi má domáceho krokodíla. Gamora sa správa ako pes. Po dome sa prechádza podľa ľubovôle. „Čas trávi v kresle či v mojej posteli a vie liezť po schodoch i na gauč,“ uvádza Mirror.

Meno dostala podľa postavy z Marvel univerza, vidí tam istú podobnosť. Rovnako na začiatku bola malé, zelené agresívne stvorenie. Tento druh je vo voľnej prírode známy svojou agresivitou. No Gamora rýchlo zmäkla a dnes ochotne pózuje na spoločných fotografiách. Na zapískanie mrštne vyskočí z jazierka.

Majiteľ tvrdí, že jeho sladká „kroky“ nie je taká nebezpečná ako jej povesť, hoci pripúšťa, že je to nezvyčajné.

„Existuje len veľmi málo druhov, ktoré sa v zajatí dokážu prispôsobiť tak dobre ako ona. Je veľmi učenlivá, dovolí mi nosiť ju na rukách a hladkať bez protestu.“

Jej jedálniček tvoria králiky, potkany, hovädzie, kuracie mäso a niektoré kôrovce. Najradšej obeduje vo svojej komfortnej vodnej oáze.

Celý život chová exoty, rutinná starostlivosť mu problém nerobí

Veľmi dôležitá je teplota prostredia. „Hneď ako sa zobudím, idem a skontrolujem termostat. Niekedy je vonku chladnejšie, čo vyrieši ohrievač.“ Denne čistí filter a uisťuje sa, že na dne nie sú zvyšky kostí z večere. Pravidelne jej kontroluje prípadné zranenia a škrabance. Po rutinnej vizite vojde späť do vody alebo sa opaľuje. Zo všetkého najradšej vylihuje v dome na gauči.  

Johnatan má okrem Gamory dve čivavy, niekoľko korytnačiek a nežiarlivú priateľku. Na jej spoločnosť si rýchlo zvykla. Sama má doma niekoľko plazov.  


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje