Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Muž chytil 30-kilovú „zlatú rybku“. Ako je jej existencia vôbec možná?

Trpezlivý rybár chytil hybrida kapra a koi s hmotnosťou 10-ročného dieťaťa.


Malá bežná zlatá rybka Mrkva, pomenovaná podľa svojho sfarbenia, bola vypustená do jazier v oblasti Champagne vo Francúzsku pred 20 rokmi. V týchto vodách bola pred pár dňami aj vylovená. Už to nebol mini Carrot, ale bájny nepolapiteľný 30 kg hybrid kapra (Cyprinus Nudus) a koi, ktorý je dnes považovaný za najväčšieho svojho druhu, aký bol ulovený.

Neuľahčila mu to

Trofej je úsilím 42-ročného Andyho Hacketta. Rekordnú rybku vyťahoval takmer pol hodiny. „Vždy som vedel, že tam Mrkva niekde je, no nikdy som si nemyslel, že ju chytím.“

Existuje mnoho druhov zlatých rybiek, vo všeobecnosti sú to odolné druhy domestikovaných kaprov. Vyskytujú sa vo viacerých druhoch kurióznych dizajnov, ako napríklad zlatá rybka s nebeským okom. Niekedy sú hybridizované s inými rybami, napríklad s koi ako v prípade Mrkvy.

🥕CARROT🥕 weighing in @67.4lbs!! Well done Andy top dangling 🎣🐳

Posted by Bluewater Lakes on Thursday, November 3, 2022

Aspoň že ju nezjedol

Je takmer o 14 kíl ťažšia ako doposiaľ videná zlatá rybka, ktorú v roku 2019 ulovil Jason Fugate v Minnesote. Alebo oranžový koi kapor zo siete Taliana Raphaela Biagini v roku 2010.

Zlaté rybky sú zvyčajne dosť malé na to, aby prežili v bežných akváriách. Pre život veľa priestoru nepotrebujú. Andymu sa však podarilo uloviť oveľa väčšiu verziu výstavného favorita. Nepolapiteľná ryba bola po pár nevyhnutných selfíčkach vypustená späť do jazera.

Never get bored of seeing her go back 🥕🥕🥕🥕

Posted by Bluewater Lakes on Thursday, November 3, 2022

Ako sa dostane do týchto rozmerov?

Veľkosť Mrkvy je mementom, aby ste svojich domácich miláčikov nevypúšťali do voľnej prírody, pretože niektoré druhy môžu dorásť do patologických výmer. Gigantické zlaté rybky boli hlásené ako problém vo viacerých častiach Ameriky, kde narúšajú bahno a trhajú rastliny. Úrady to pripisujú nezodpovednosti ich pôvodných majiteľov.

Tieto oslobodené rybky sú často invazívne, môžu dokonca vyhubiť pôvodné druhy tým, že si privlastnia ich zdroje. Veď dostať sa k takým krivkám vyžaduje nenásytnú chuť k jedlu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť