Muž dostal ako tínedžer nechcenú zbierku Pokémon kariet. Dnes má hodnotu desiatky tisíc eur

Kartičky majú dnes hodnotu 39 000 eur.

Zdroj: Shutterstock

Darčeky, ktoré dostaneme k sviatku, nie sú niekedy úplne podľa našich predstáv, a teda nie sme z nich príliš nadšení. No nadšenie môže občas prísť aj časom. Niečo o tom vie aj Brit, ktorý pred 21 rokmi dostal k narodeninám Pokémon kartičky a dnes mu vďaka nim pribudne na konto päťciferná sumička. Informuje o tom portál Mirror.

Nechcený darček

Nigel Brooks doma nedávno objavil doslova hotový poklad v podobe Pokémon kariet, ktoré dostal pred mnohými rokmi, keď bol ešte v pubertálnom veku. Kúpila mu ich mama ako darček k narodeninám a odmenu, že pomohol bratovi.

Bohužiaľ, nebol fanúšikom seriálu Pokémon, a tak tento darček veľmi neocenil. Kartičky preto uložil do skrine a ďalej sa nimi nezaoberal. Ukázalo sa však, že to bolo jedno z najlepších rozhodnutí, aké kedy urobil.

Unikátna edícia priamo od tvorcov

Nigel z Birminghamu objavil starú zberateľskú sadu, ktorú dostal ako trinásťročný chlapec. Po náleze si následne zo zvedavosti išiel overiť, akú má dnes sada hodnotu. Šokovaný zistil, že je to 35 000 libier (cca 39 000 eur). V čase, keď ju dostal, stála 300 libier (cca 320 eur), je to totiž špeciálna zberateľská edícia.

„Celkovo je to 103 kariet, všetky sú v pôvodnom stave a boli zakúpené priamo od distribútora Wizards Of The Coast. Bolo to prvé vydanie,“ hovorí Nigel. Jeho dcéra Layla miluje seriál Pokémon a kartičky sa od svojho otca ešte pred zistením ich aktuálnej hodnoty rozhodla odkúpiť za 6 libier (cca 7 eur), no otecko si je istý, že raz pochopí, prečo jej ich nepredal…

Zdroj: Mirror

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
14
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Toto si myslia cudzinci o Slovensku: Slováci sa podelili o svoje vtipné zážitky zo zahraničia

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME