Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 23.2.2024
sk
Roman, Romana
cz
Svatopluk

Muž dovolil cudziemu šoférovi, aby si zaparkoval auto pred jeho dom. Teraz ho odtiaľ nevie dostať

Auto mu na dvore tróni už sedem mesiacov.


Chcel vyjsť v ústrety neznámemu motoristovi, ale trpko to oľutoval. Omar Badran z anglického Plymouthu sa v decembri 2021 rozhodol urobiť dobrý skutok. Ako píše portál LADbible, dovolil úplne cudziemu šoférovi, aby svoje auto zaparkoval na príjazdovej ceste pred jeho domom.

Sám Omar nemal vodičák, a teda nemal ani auto, takže mu to neprekážalo. Myslel si, že to bude trvať len niekoľko dní. Prešlo však už sedem mesiacov a auto stále tróni na Omarovej príjazdovej ceste a jeho majiteľ nejaví ani ten najmenší záujem odviezť si ho.

„Celá táto záležitosť ma neuveriteľne znechutila,“ povedal Omar. „Mnoho ľudí mi povedalo, že som hlupák, že som mu dovolil zaparkovať na mojej príjazdovej ceste, ale ja som sa len snažil urobiť dobrú vec.“ Zdôraznil, že s majiteľom auta sa dohodol, že ak bude Omar chcieť príjazdovú cestu použiť, šofér si vozidlo odvezie.

Situáciu chce vyriešiť

Lenže to sa nestalo. Nešťastný muž si navyše ani nie je istý, ako celú situáciu riešiť. „Je možné, že sa mi nepodarí prinútiť úrady či políciu, aby s tým niečo urobili, hoci vozidlo nemá zaplatenú poistku či platnú technickú a emisnú kontrolu,“ uviedol Omar.

„Telefonoval som na rôzne miesta a všetci mi povedali, že nemôžu nič robiť.“ Napokon sa mu však podarilo objaviť zákon, ktorý zaručuje „nápravu krivdy spáchanú na osobe a poskytnutie úľavy od protiprávnych činov iných“.

Shutterstock

Na sklo auta teda umiestnil jasný odkaz: „Podľa zákona bude toto vozidlo 27. júna 2022 zlikvidované, pokiaľ si ho majiteľ nevyzdvihne“. Právnici Omarovi odporučili, aby sa pokúsil kontaktovať majiteľa auta a dohodol sa s ním na dátume odvozu. Napokon tak neurobil a rozhodol sa mu dať pevný termín. Ako dodal, z celej situácie je už zúfalý a chce ju čo najskôr vyriešiť.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.