Streda 5.10.2022
sk
Viera
cz
Eliška
, Elsa

Čo si budeme hovoriť, veľmi často si ani neuvedomíme, ako rýchlo čas vlastne plynie. Dni, týždne, mesiace a roky ubiehajú a my to kvôli štúdiu, pracovnej vyťaženosti a rôznym aktivitám ani neregistrujeme. Noah Kalina je fotograf z New Yorku, ktorý si povedal, že postup času zachytí jednoducho: na samom sebe.

Ako? Proste si každý jeden deň počas celých 20 rokov urobil jednu vlastnú fotografiu tváre. Tomuto, na prvý pohľad úplne jednoduchému projektu, sa venoval od 11. januára 2000 až do 11. januára 2020. Fotografie následne nastrihal do videa na youtube, ktoré sa okamžite stalo hitom internetu.

Treba povedať, že zaslúžene. Výsledok je totiž vynikajúci a naplno si pri jeho sledovaní uvedomíme silu plynutia času. Noah zároveň potvrdil, že v projekte plánuje vytrvať a vlastnú tvár fotí aj ďalej. Podľa jeho slov tak zrejme bude pokračovať až do smrti.

Prvýkrát sa jeho video stalo hitom už v roku 2006, teda šesť rokov po začiatku celého projektu. Následne sa Noah prihlásil s rozšírenou verziou v roku 2012 a teraz tu máme verziu, ktorá mapuje plných 20 rokov.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť