Muž, ktorý podal vyše 4500 súdnych žalôb, žaloval Hitlera, Rímsku ríšu aj planétu Pluto

Jonathan Lee Riches je odborník na provokácie, podvody a súdne ťahanice.

Zdroj: shutterstock

Američan Jonathan Lee Riches (43) doposiaľ podal vyše 4500 trestných oznámení. Tento úctyhodný výkon by si zaslúžil aj zápis v Guinnessovej knihe rekordov. To vie aj Riches a spravil presne to, čo by sa dalo očakávať – vydavateľa knihy preventívne zažaloval, aby ho v knihe nemohol uviesť, informuje ABC News.

Ťažko povedať, aké motivácie tohto muža vedú k správaniu, ktoré predvádza. Je to blázon, alebo ho súdy jednoducho bavia? Pravda je možno niekde uprostred. Vlastne by sme ho mohli nazvať aj performance artistom, ktorý testuje medze amerického právneho systému.

Zažaloval mnohých známych ľudí

Medzi osobami, ktoré mali tú česť byť zažalované Richesom, môžeme nájsť známe tváre kultúry, politiky, podnikania aj športu. Muž žaloval napríklad Britney Spears, Stevea Jobsa aj Georgea Busha. Na ilustráciu toho, nakoľko seriózne sa Richesove sťažnosti dajú brať vážne, poslúži nasledujúci prípad.

Medzi jeho „obľúbenkyne“ patria Kardashianky

V roku 2012 obvinil rodinu Kardashianovcov a Kanyeho Westa zo spolupráce s teroristickou organizáciou Al-Kájda. Počas prechádzky lesom Západnej Virgínie údajne natrafil na tajné cvičisko teroristov, kde videl, ako Kardashianky a West pália americké zástavy a dupú po portréte vtedajšieho prezidenta Obamu. West na záver odohral koncert pre svojich bratov džihádistov.

profimedia

Riches ďalej vo svojej výpovedi uviedol, že Kim Kardashian sa stala hlavou teroristickej organizácie. Pri odhalení tajnej základne Al-Kájda ho Kardashianky napadli a musel bojovať o vlastný život – Kim po ňom vystrelila raketu, Khloe sa pokúsila zoťať mu hlavu a Bruce Jenner hádzal granáty. Takto nejako vyzerá bežný prípad z dielne pána Richesa.

Zoznam žalovaných je skutočne pestrý

Jonathan sa neobmedzoval len na konkrétne osoby, firmy a organizácie, ale do hľadáčika sa mu dostali aj viaceré entity, ktoré by sa len veľmi ťažko predvolávali na súd. Na súde napadol napríklad bohov severskej mytológie, Hitlerovu Národnosocialistickú nemeckú robotnícku stranu, Platóna, Nostradama, planétu Pluto, Eiffelovu vežu, Rímsku ríšu, biblickú Rajskú záhradu či revolucionára Che Guevaru.

Lebron James Smh GIF by Powerade - Find & Share on GIPHY

Za sebou má niekoľko pobytov za mrežami

Spojené štáty sú známe množstvom absurdných súdnych prípadov, Richesovi ale podmienky nie veľmi prajú. Veľká časť z jeho žalôb bola takmer okamžite zamietnutá ako neopodstatnená. Dokonca by sme mohli povedať, že večný žalobca mal sám riadne problémy so zákonom – ocitol sa totiž za mrežami.

Riches má vo zvyku vydávať sa za iné osoby. Ukradnutú identitu, samozrejme, často využíva na podávanie ďalších trestných oznámení. Podvody neunikli pozornosti spravodlivosti a Riches má za sebou niekoľko pobytov za mrežami. Keďže v base sa toho veľa nedá robiť, s obľubou študoval knihy o práve a opäť ťahal druhých k súdu. Počas jedného pobytu vo väznici podal vyše 3000 trestných oznámení.

Naposledy sa zviezol na smrti Georgea Floyda

Naposledy sa Richesovi podarilo nachytať verejnosť krátko po smrti Georgea Floyda, keď sa na sociálnych sieťach vydával za Dereka Chauvina, policajta, ktorý mu kľačal na krku. V súčasnosti je tento špekulant veľmi aktívny na Twitteri, kde s obľubou obviňuje rôzne osobnosti z kadejakých prehreškov.

Prvého apríla 2016 vyšla zbierka prípadov Richesa, v novembri 2018 vydal autobiografiu. Aj vďaka tomu sa správy o fenomenálnom právnom trollovi a podvodníkovi zachovajú pre ďalšie generácie.

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
9
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
27
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ako ľudí zmení úsmev? Fotografie umelca dojímajú a vyvolávajú pozitívne emócie (2. časť)


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME