Utorok 7.12.2021
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Niektorí ľudia sú ochotní vstúpiť do súdneho sporu kvôli úplným triviálnostiam. Sused suseda ťahá pred súd, lebo konáre zo stromu mu cez plot zasahujú na jeho pozemok. Turecké mesto Batman žaluje DC kvôli menu Netopierieho muža. Keď sa hľadá, dôvod na spor sa vždy nájde.

Američan Tom Miller zašiel až tak ďaleko, že sa s druhým mužom súdi doslova o nič, uvádza WCJB. Miller, známy ako multidisciplinárny performance artist, sa cíti ukrivdený kvôli tomu, že Talian Salvatore Garau nedávno vyrobil a za veľké peniaze vydražil sochu ničoho.

Dielo talianskeho umelca fyzicky neexistuje. V tomto ohľade je totožné s Millerovou prácou „Nothing“, ktorú v roku 2016 inštaloval na námestí v Gainesville. Američanovi táto podobnosť neunikla a cíti sa, akoby mu niekto ukradol jeho vynikajúci nápad.

„Keď googliš ‚Tom Miller Nothing‘, tak si ľahko všimneš, že celú túto paradigmu som mal poriešenú dlho predtým, ako Salvatore Garau vôbec uvažoval o vyrobení sochy z ničoho,“ okomentoval situáciu Miller. Floriďan jednoducho nie je spokojný s tým, že niekto kopíruje jeho nápady.

Miller vraví, že nechce nič iné ako uznanie autorstva myšlienky. Garaua kontaktoval a žiadal ho, aby v rámci prezentácie svojho diela neignoroval Millerov prínos. Talian však žiadne takéto návrhy nebol ochotný akceptovať a žiadosti nevyhovel. Američan si preto najal právnika v Taliansku a je odhodlaný podniknúť právne kroky.

Zdroj: wcjb.com

Čítaj ďalej: Taliansky umelec „vytvoril“ neviditeľnú sochu


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť