Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Od dávnych čias, keď človeku prvýkrát napadlo chovať sliepky, riešilo ľudstvo dôležitú otázku – ako ich udržať pri sebe a zabrániť ich úteku? Ešte aj v roku 2020 môže byť tento na prvý pohľad jednoduchý problém neriešiteľný.

Keď Angličan David Williams kúpil svojmu 8-ročnému synovi dvojicu sliepok, ešte netušil, že má dočinenia s neskrotnými dušami. Davina a Deidre sa nenechali uväzniť v medziach dvora a neustále unikali na ulicu. Ich odhodlanie bolo väčšie ako odhodlanie Davida, ktorý sa boj rozhodol vzdať, uvádza Bored Panda.

Gepostet von Louise Reidy am Samstag, 29. Dezember 2018

Chcel zabrániť zrážke s autom

Sliepok sa nezbavil, ale prišiel s originálnym spôsobom, ako ich udržať v bezpečí. Kúpil im reflexné vesty. Keďže sa výletníčky často po večeroch motali v blízkosti cesty, David chcel zabrániť tomu, aby ich zrazilo auto. Pri kontakte s vozidlom by Davine a Deidre nepomohla ani ich oceľovo pevná vôla.

Nezvyčajný nápad sa uchytil prekvapivo dobre a dve sliepky sa vo svojich vestičkách prechádzajú každý deň. Svojím spôsobom sa stali celebritami v uliciach mesta Milton Keynes a miestni obyvatelia ich už dobre poznajú. Občas zavítajú aj do záhrad susedov, z ktorých odstránia kadejakých škodcov. No nemiluj ich!

Our neighbours 2 pet chickens now have high vis jackets so cute lol

Gepostet von Jan Bristow am Donnerstag, 20. Dezember 2018

At last I met the chickens. Cute ????

Gepostet von Louise Reidy am Sonntag, 23. Dezember 2018

Eshop so slepačím oblečením

Reflexné vesty pre hydinu nie sú niečo, čo by človek bežne videl na pultoch obchodov. O to prekvapivejšie je zistenie, že tento výrobok sa reálne sériovo vyrába. Spoločnosť Omlet ich má v ponuke len za desať dolárov (cca 8,5 eura) za kus.

Výrobca uvádza, že vesty slúžia nielen na prevenciu nehôd, ale nositeľa aj príjemne zahrejú. Predstavujú ideálny kúsok v šatníku každej sliepky, ktorá chce byť pripravená na chladné a tmavé dni, ktoré nás čakajú po konci leta.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.