Utorok 17.5.2022
sk
Gizela
cz
Aneta
, Anetta

Muž mal platný pas ešte necelý rok. Napriek tomu ho ale do lietadla nepustili

V čom bol vlastne problém?


66-ročnému Ianovi Gloverovi sa prihodila skutočne nepríjemná udalosť. Z letiska v East Midlands vo Veľkej Británii sa plánoval letom spoločnosti Ryanair dostať do Portugalska. Lenže obsluha ho odmietla na palubu pustiť. Prečo? Ako píše portál LADbible, problémom bol Gloverov pas.

Ten bol síce platný ešte viac než rok, ale obsluha Gloverovi oznámila, že pas musí platiť až tri mesiace po návrate z cesty. A v tomto prípade to tak nebolo. Podľa zákonov cestujúci nemôžu použiť pas starý viac ako 10 rokov. To Glover ani neurobil, keďže mu pas vydali v roku 2012. 10 rokov by teda uplynulo v júli tohto roku.

Prečo ho teda nepustili? Pretože do tejto doby treba zarátať aj tri mesiace po návrate z cesty. A keďže sa Glover mal vrátiť v máji, o tri mesiace neskôr je to august. Platnosť pasu však bola stanovená na 6. apríla. To ale nestačilo, keďže august je mimo spomenutej trojmesačnej lehoty.

Shutterstock

„Ryanair vlastne tvrdí, že dátum vypršania je irelevantný, dôležitý je dátum vydania,“ uviedol Glover. „Tvrdili, že po 10 rokoch platnosť pasu vyprší, ale chceli tiež tri mesiace od vypršania dátumu vydania.

Šialené podmienky

Nerozumieš tomu? Ani my nie. Glover viní z tohto chaosu vládu a jej nejasne napísané pravidlá. Čítal vraj skúsenosti viacerých cestovateľov, ktorí dopadli podobne, ale myslel si, že on sa na palubu dostane. No, ako sa ukázalo, prepočítal sa. Vládne nariadenia hovoria, že na vstup do Portugalska musí byť pas platný menej než 10 rokov od vydania plus tri mesiace po tom, ako sa človek vráti.

Gloverovi sa však napokon predsa len podarilo odcestovať, a to už na druhý deň. Zvolil si spoločnosť Jet2, ktorá má predsa len voľnejšie pravidlá. Dúfa však, že jeho príbeh bude dostatočným varovaním pre ostatných cestujúcich.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť