Existuje hneď niekoľko efektívnych spôsobov, ako zaručiť, že tú prácu nedostaneš. Meškať na pohovor dvadsať minút, cestou šuchnúť auto personalistovi, ktorý ho vedie, nevedieť zo seba vysúkať jedinú súvislú vetu a zasmiať sa v momente hrobového ticha, keď sa od teba očakáva vážna odpoveď – to sú všetko solídni kandidáti. A zároveň dlažobné kocky na ceste životu pod mostom.
Všetky spomínané scenáre však rátajú s tým, že ťa vôbec pozvú na pohovor. Toho sa, nanešťastie, tento mladý muž rozhodne báť nemusí. Jacqui z Londýna, ktorý na TikToku vystupuje ako @jacqupot, sa nedávno na sociálnej sieti podelil o moment, ktorý ho bude v nočných morách prenasledovať hádam až do smrti. Drobné pracovné faux pas? Nie. Definitívny koniec sveta.
Dvakrát meraj, raz rež a stokrát kontroluj prílohy
Nie každý deň má človek potrebu vybaviť si falošné doklady, odsťahovať sa na druhý koniec sveta alebo sa rovno nechať vystreliť na Mesiac, ale Jacqui taký mal. A pomerne nedávno. Keď totiž posielal životopis do svojej vysnívanej práce, namiesto motivačného listu do prílohy zahrnul niečo celkom iné – výsledky z testu na pohlavné choroby.
„Bolo to uprostred pandémie, veci neboli práve ružové a táto práca by vyriešila väčšinu mojich problémov,“ hovorí chalan vo videu. Na vypracovaní motivačného listu si dal záležať, no ako už teraz vieme, všetka jeho snaha vyšla nazmar. „Výsledky testov mi prišli v deň, ako som to celé posielal. A keďže mám ADHD a často zvyknem multitaskovať, takto to dopadlo,“ dodáva.
Hoci výsledky testov boli vo všetkých smeroch negatívne, Jacqui prácu aj tak nedostal. A ľudia na internete nechápu prečo. „Pravidelné testovanie je prejavom zodpovednosti. Nechápem, prečo je okolo toho taká stigma,“ napísal niekto v komentároch. Ďalší však zastávali názor, že to vôbec nemuselo byť tým. „Zlatko, pracujem na personálnom a ver mi – tú prílohu nikto ani len neotvoril. Na každý životopis máme tak 30 sekúnd, takže čítanie motivačných listov? Nula bodov.“