Utorok 17.5.2022
sk
Gizela
cz
Aneta
, Anetta

Muž namiesto motivačného listu poslal firme výsledky testov na pohlavné choroby

Vždy si treba skontrolovať prílohu. Vždy.


Existuje hneď niekoľko efektívnych spôsobov, ako zaručiť, že tú prácu nedostaneš. Meškať na pohovor dvadsať minút, cestou šuchnúť auto personalistovi, ktorý ho vedie, nevedieť zo seba vysúkať jedinú súvislú vetu a zasmiať sa v momente hrobového ticha, keď sa od teba očakáva vážna odpoveď – to sú všetko solídni kandidáti. A zároveň dlažobné kocky na ceste životu pod mostom.

Všetky spomínané scenáre však rátajú s tým, že ťa vôbec pozvú na pohovor. Toho sa, nanešťastie, tento mladý muž rozhodne báť nemusí. Jacqui z Londýna, ktorý na TikToku vystupuje ako @jacqupot, sa nedávno na sociálnej sieti podelil o moment, ktorý ho bude v nočných morách prenasledovať hádam až do smrti. Drobné pracovné faux pas? Nie. Definitívny koniec sveta.

Dvakrát meraj, raz rež a stokrát kontroluj prílohy

Nie každý deň má človek potrebu vybaviť si falošné doklady, odsťahovať sa na druhý koniec sveta alebo sa rovno nechať vystreliť na Mesiac, ale Jacqui taký mal. A pomerne nedávno. Keď totiž posielal životopis do svojej vysnívanej práce, namiesto motivačného listu do prílohy zahrnul niečo celkom iné – výsledky z testu na pohlavné choroby.

„Bolo to uprostred pandémie, veci neboli práve ružové a táto práca by vyriešila väčšinu mojich problémov,“ hovorí chalan vo videu. Na vypracovaní motivačného listu si dal záležať, no ako už teraz vieme, všetka jeho snaha vyšla nazmar. „Výsledky testov mi prišli v deň, ako som to celé posielal. A keďže mám ADHD a často zvyknem multitaskovať, takto to dopadlo,“ dodáva.

Hoci výsledky testov boli vo všetkých smeroch negatívne, Jacqui prácu aj tak nedostal. A ľudia na internete nechápu prečo. „Pravidelné testovanie je prejavom zodpovednosti. Nechápem, prečo je okolo toho taká stigma,“ napísal niekto v komentároch. Ďalší však zastávali názor, že to vôbec nemuselo byť tým. „Zlatko, pracujem na personálnom a ver mi – tú prílohu nikto ani len neotvoril. Na každý životopis máme tak 30 sekúnd, takže čítanie motivačných listov? Nula bodov.“

@jacqupot

Reply to @turtleenigmatic @jacqupot Explaining more about the STD / job application debacle #gaydhd

♬ Simplicity – Jon Steinmeier

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť