Muž našiel nevšedným spôsobom majiteľa stratenej peňaženky. Jeho trik z neho spravil hrdinu

Toto by asi mnohým z nás nenapadlo.

Zdroj: Allef Vinicius, Unsplash

Zväčša je samotným zázrakom, ak sa niekto rozhodne tvoju stratenú peňaženku vrátiť. Ak v nej máš doklady, tak to nie je až taký problém. Istý Simon však našiel peňaženku, v ktorej tieto doklady, ktoré by mu pomohli vypátrať majiteľa, neboli, preto našiel iný spôsob. O tom, ako sa pri hľadaní majiteľa peňaženky vynašiel, napísal web Mirror.

So svojím príbehom o stratenej peňaženke sa podelil sám majiteľ na Twitteri, ktorý zverejnil aj spôsob, akým ho nálezca vypátral. Tim, majiteľ peňaženky, vo svojom tweete napísal: „Stratil som peňaženku po ceste domov z práce. Nemám v nej veľa info o mojej totožnosti, takže nejaký dobrý samaritán ma skontaktoval cez môj… bankový účet.“

Simon, ktorý našiel jeho peňaženku, mu poslal prostredníctvom internet bankingu štyri platby po jednom cente, v ktorých mu do poznámky pridal správy. V prvej platbe mu napísal: „ahoj, našiel som tvoju…,“ v druhej nasledovalo: „peňaženku na ceste.“ V tretej správe mu zanechal na seba telefónne číslo a v štvrtej mu odkázal, aby mu zavolal alebo napísal.

Nálezca musel vytvoriť niekoľko platieb, aby mohol odovzdať odkaz, keďže znaky poznámky pri platbách boli limitované. Ľudia sa Tima, majiteľa peňaženky, v komentároch pýtali, ako je možné, že muž vedel všetky potrebné informácie k platbe. Tim im vysvetlil že má na druhej strane bankovej karty informácie pre odosielateľa platby. Nálezca ho tak mohol jednoducho kontaktovať originálnym spôsobom.

Najskôr by sme čakali, že nálezca peňaženku odovzdá na polícii, no dobre vieme, že vyhľadať majiteľa na vlastnú päsť je vždy rýchlejšie a asi aj istejšie. V takomto prípade by asi len málokomu z nás napadlo kontaktovať majiteľa peňaženky prostredníctvom internet bankingu. Ak sa ti náhodou niečo podobné stane, už vieš, čo môžeš urobiť.

Zdroj: mirror, twitter 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Nezmyselné zvyky ľudí, ktoré nás dokážu priviesť do šialenstva

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME