Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Zväčša je samotným zázrakom, ak sa niekto rozhodne tvoju stratenú peňaženku vrátiť. Ak v nej máš doklady, tak to nie je až taký problém. Istý Simon však našiel peňaženku, v ktorej tieto doklady, ktoré by mu pomohli vypátrať majiteľa, neboli, preto našiel iný spôsob. O tom, ako sa pri hľadaní majiteľa peňaženky vynašiel, napísal web Mirror.

So svojím príbehom o stratenej peňaženke sa podelil sám majiteľ na Twitteri, ktorý zverejnil aj spôsob, akým ho nálezca vypátral. Tim, majiteľ peňaženky, vo svojom tweete napísal: „Stratil som peňaženku po ceste domov z práce. Nemám v nej veľa info o mojej totožnosti, takže nejaký dobrý samaritán ma skontaktoval cez môj… bankový účet.“

Simon, ktorý našiel jeho peňaženku, mu poslal prostredníctvom internet bankingu štyri platby po jednom cente, v ktorých mu do poznámky pridal správy. V prvej platbe mu napísal: „ahoj, našiel som tvoju…,“ v druhej nasledovalo: „peňaženku na ceste.“ V tretej správe mu zanechal na seba telefónne číslo a v štvrtej mu odkázal, aby mu zavolal alebo napísal.

Nálezca musel vytvoriť niekoľko platieb, aby mohol odovzdať odkaz, keďže znaky poznámky pri platbách boli limitované. Ľudia sa Tima, majiteľa peňaženky, v komentároch pýtali, ako je možné, že muž vedel všetky potrebné informácie k platbe. Tim im vysvetlil že má na druhej strane bankovej karty informácie pre odosielateľa platby. Nálezca ho tak mohol jednoducho kontaktovať originálnym spôsobom.

Najskôr by sme čakali, že nálezca peňaženku odovzdá na polícii, no dobre vieme, že vyhľadať majiteľa na vlastnú päsť je vždy rýchlejšie a asi aj istejšie. V takomto prípade by asi len málokomu z nás napadlo kontaktovať majiteľa peňaženky prostredníctvom internet bankingu. Ak sa ti náhodou niečo podobné stane, už vieš, čo môžeš urobiť.

Zdroj: mirror, twitter 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť