Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 19.6.2024
sk
Alfréd
cz
Leoš, Leo

Na Taiwane sa pred niekoľkými mesiacmi podarilo natočiť skutočne nezvyčajné video. Domáci tu totiž spozorovali bizarnú kreatúru, pri pohľade na ktorú by ti určite nenapadlo, že sa jedná o živé stvorenie.

Na prvý pohľad tento tvor pripomína skôr zdeformované kovové vešiaky, no staršie ročníky v ňom možno zazrú spomienku na vytiahnutú pásku z magnetofónovej kazety…

Čo bolo toto zvláštne stvorenie? Žeby nejaký príbuzný Slandermana? Mimozemšťan, ktorý nedokáže opustiť Zem?

Muž, ktorý zhotovil tieto zábery sa ku tejto podivnej veci dostal úplnou náhodou: „Zazrel som to na zemi a okamžite to upútalo moju pozornosť. Predtým som nikdy nič podobné nevidel. Bolo to skutočne hrôzostrašné a ľudia o tom hovorili rôzne veci. Chcel som zistiť, čo to v skutočnosti vlastne bolo.“

Ak chceš aj naďalej zostať v nevedomosti a toto „zjavenie“ pripisovať vyšším silám a ďalej o ňom fantazírovať, ďalšie riadky by si už zrejme nemal čítať…

Ale áno, chápeme aj všetkých tých, ktorí by bez vysvetlenia, o čo tu dočerta vlastne ide, dnes nezaspali. Ide o strunovce – červovité živočíchy, ktoré parazitujú v dutine článkonožcov. Ehm, komu sa páči viac verzia s mimozemšťanom?

Wikimedia Commons

Dobrou správou je, že tieto červy pre nás nie sú nebezpečné a parazitovanie na ľudskom tele ich vôbec neláka. Žijú vo vlhkom prostredí, v okolí potokov či kalúž. Celá veda ohľadom ich desivého vzhľadu z videa je v tom, že sa niekoľko takýto „špagiet“ zomkne okolo seba a keďže – narozdiel od teba – nevedia vydržať dlho bez pohybu, v podstate sa do seba zamotajú a strašia tým ničnetušiacich okoloidúcich.

Titulná fotka: unilad.co.ukwikipedia.org


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.