Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Muž nechal v reštaurácii takmer tisícové prepitné. Spoliehal sa na to, že ho odmietnu

Takýto zákazník je splneným snom každého čašníka.


Zamestnanci gastronomického priemyslu sa denne stretávajú s ľuďmi, ktorí by si zaslúžili napľuť do taniera. Alebo rovno do ksichtu. Vypiskujú, vybľakujú, sťažujú sa, že ich hovädzie nechutí ako kura, mýlia si obrus so servítkou a celkovo sa správajú, akoby práve ich desaťeurová objednávka delila daný podnik od bankrotu. Proste zlatíčka.

Čo sa však nepodarených zákazníkov týka, tento si jednoznačne odnáša domov prvenstvo. Chlapík z Brooklynu, ktorý na TikToku vystupuje ako @xmaine24, mal očividne pocit, že sa všetci čašníci po štrnástich hodinách na nohách len trasú nedočkavosťou, kedy si z nich konečne niekto vystrelí. Našťastie, ľudia na internete ho veľmi rýchlo vyviedli z omylu.

Nechal vysoké prepitné a čakal, že ho odmietnu

Tisíc dolárov, čo je zhruba 900 eur. Presne takú sumu napísal chalan do kolónky s výškou prepitného, že by sa však reálne plánoval buchnúť po vrecku, sa povedať nedá. „Verím, že to odmietnu, ale myšlienka sa cení, nie?“ píše vo virálnom videu, ktoré doposiaľ nazbieralo stovky tisícov videní. Netrvalo dlho a mladý muž zistil, že nech už táto myšlienka mala byť hocičo, zvyšku populácie sa taká brilantná zase nezdala.

Kolektívne sa môžeme zhodnúť na tom, že ako pracujúceho človeka by ťa viac potešilo desať eur, ktoré si môžeš zobrať, ako tisíc eur, ktoré nie. To však tomuto Brooklynčanovi očividne nenapadlo. „Úprimne, bodaj by sa čašník rozhodol nechať si ho. Nie je lepší spôsob, ako sa dostať do debetu,“ vyjadril sa k jeho žartu jeden z komentujúcich.

„Toto naozaj nie je vtipné. Kolegyni sa stalo niečo podobné. Musela z prepitného zaplatiť vysokú daň, a to aj napriek tomu, že ju šéf napokon donútil vrátiť ho,“ podelil sa o svoju skúsenosť niekto ďalší. „Nejdem jesť do podniku, keď nemám na prepitné. Nebudem tam hádam takto šaškovať,“ napísal tretí. A čo si o celej situácii myslíš ty?

Shutterstock

Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.