Pondelok 23.5.2022
sk
Želmíra
cz
Vladimír, Vladimíra

Žijeme v dvadsiatom prvom storočí. Ženy už nemusia nosiť sukne, stáť doma za šporákom a vychovávať deti. Ak chcú ísť do politiky, tak môžu. Ak chcú byť šoférkami z povolania, tak môžu. Ak chcú nosiť legíny, zahodiť podprsenku do koša a vystaviť svoje bradavky na obdiv širokej verejnosti, tak môžu.

Už desiatky rokov bojujú za svoje práva, za emancipáciu a rovnosť. Presadzujú názor, že muži nie sú nadradení a nemali by mať iné práva či vyššie platy ako nežnejšie pohlavie. No aj napriek tomu všetkému sa stále nájdu ženy, ktoré lipnú na zaužívanej stigme, čo sa prvého rande týka.

Na prvom rande má platiť muž. Na druhom tiež. A ideálne vlastne aj na každom ďalšom, pretože má medzi nohami penis a je to jeho povinnosť. Musí predsa ukázať, že sa dokáže o svoju polovičku postarať. Ako inak sa k tomu dopracovať, ako cez plný žalúdok?

V tejto neférovej domnienke žila aj slečna, ktorá sa pred pár dňami stala terčom posmeškov celého internetu. Sociálne siete obletela facebooková konverzácia, ktorá mužsko-ženskú spravodlivosť zakopala štyri metre pod zem. V úvode sa snažil chlapík vytiahnuť svoju potenciálnu známosť na druhé rande. Nečakal však, že sa stretne s takýmto druhom nesúhlasu.

Slečna očividne vôbec nebola nadšená myšlienkou, že si jedlo na prvom rande musela zaplatiť sama. Ako pádny argument neposlúžil ani fakt, že jej pokrm stál vyše stovky eur, zatiaľčo sa jej spoločník vtesnal do dvacky. Trvala na tom, že muž musí VŽDY a za akýchkoľvek okolností za ženu zaplatiť. Aj keby to znamenalo, že bude do konca mesiaca žiť zo vzduchu a živín v sáčkovej polievke.

Chlapík jej nezabudol pripomenúť, že to ona bola tá, ktorá stretnutie iniciovala. Väčšinou to totiž funguje tak, že ten, kto pozýva, ten pozýva. A teda polopatisticky povedané – platí. Dievča však trvalo na svojom.

Správanie chlapca označila za neslušné, nehodné gentlemana a v závere dokonca spochybnila jeho sexuálnu orientáciu. To všetko len preto, že si zo študentského príjmu nemohol dovoliť nechať v reštaurácii 128 eur. Slovo gej teda po novom neoznačuje človeka priťahovaného rovnakým pohlavím, ale aj toho, kto má prázdne vrecká.

Keďže sa už slečna vyfarbila naozaj pestro, nemala čo stratiť. Vytasila preto obohratú platňu zaužívaného stereotypu a dodala: „Aj tak si sa so mnou chcel len vyspať.“ Samozrejme, veď načo by muž prijal pozvanie na rande, ak nie na nezáväznú š*kačku?!

A načo iné by na ňom zostal aj potom, čo druhá strana začala básniť o tom, ako by si to rada rozdala s niekým iným?! To predsa musí mať sexuálny podtón!

Čo by ste robili vy, páni, keby ste narazili na takúto skvostnú reprezentantku ženskej schopnosti postarať sa o seba? 🙂

Zdroj: 9gag.com
Titulná fotka: iStock


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť